Jestli byli v řadách vítkovických fanoušků ještě nějací optimisté, kteří věřili v konečné první místo, pak po utkání s Českým Těšínem už zřejmě žádní nezbyli. Fotbalisté Vítkovic nevstřelili z množství šanci soupeři jediný gól, a naopak sami inkasovali z kopačky Hradečného, který tak hostům výrazně přiblížil záchranu v krajském přeboru.

Utkání, hrané na umělé trávě, dlouho žádný zvlášť záživný fotbal nenabízelo. K vidění bylo především vyčkávání na chybu toho druhého. Až v závěrečné čtvrthodině první půle se děly věci.

Nezdolný Klepka

Nejprve ve 29. minutě uháněl sám na Kovalíka útočník Trybulec, jenže v koncovce selhal. Na druhé straně se několikrát pokoušel o střelbu Samek spolu s Knappem, ale chyběla přesnost. Tutovku si domácí vytvořili až v nastavení první půle, když střídající mladík Omasta poslal do šance Skleničku, jenže ten sám proti brankáři Klepkovi neuspěl.

Podobně si útočník Vítkovic, který právě v sobotu slavil kulaté třicáté narozeniny, vedl také hned po pauze, když mu do dobré příležitosti nahrál Samek. Opět však na Klepka nevyzrál.

„Při první šanci jsem čekal, že brankář spadne, tak jsem ho chtěl dloubnout. Teď si ale říkám, že jsem to měl naprat vší silou z první. U druhé šance jsem naopak střílel úplně naslepo hned po tom, co jsem si zpracoval míč," popsal obě situace Radim Sklenička, který se dostal ještě do jedné možnosti. Nadějný volej mu ale zablokovali obránci. „To byla smůla," dodal.

Nedáš, dostaneš

Vítkovice své šance nedaly, a tak zafungovalo staré přísloví: Nedáš, dostaneš. Přesně po hodině hry trochu šťastnou kombinaci hostů zakončil přesnou přízemní křížnou ranou, které možná pomohla teč, záložník Filip Hradečný. Svěřenci Tomáše Pohorelliho se ještě pokusili o závěrečný tlak, ale hosté si už zisk veledůležitých tří bodů pohlídali.

„První poločas byl z naší strany špatný. Neměli jsme prakticky kontakt s míčem, byli jsme všude pozdě a dobře hrající soupeř nás přehrával," neskrýval svou nespokojenost trenér Tomáš Pohorelli, který litoval především zahozených šancí Radima Skleničky.

„Nedat takové gólovky je velká chyba," uvedl zklamaně a pokračoval. „Po přestávce jsme hráli lépe, vytvořili jsme tlak, ale vše končilo na šestnáctce. Naší hře chyběl nápad či moment překvapení, načež nás vlastně překvapil soupeř, který se šťastně dostal do vedení. Pak se zatáhl, což v kombinaci s naší bezzubostí v ofenzivě znamená porážku," uznal Pohorelli.

Kročil: Zvládli jsme to perfektně

Zcela opačné pocity měl po utkání kouč Těšína Čestmír Kročil. „Zvládli jsme to perfektně. Na podzim Vítkovice vyhrály zaslouženě 2:0. Věděli jsme, že k úspěchu tady potřebujeme dvě věci: pokrýt Knappa, který dělá vítkovickou hru a diriguje ji, a také silnou pravou stranu, kde operuje Bystrý. Obojí se jednoznačně povedlo," odhalil cestu k výhře Kročil.

„Musím pochválit především středovou dvojici Šostřonek Mendrok, která si s Knappem poradila skvěle. Umožnili nám dobře bránit a čekat na vhodnou příležitost na vstřelení branky. Skvělý byl ale celý tým," pochválil své svěřence vzápětí.

Negativem pro obě strany se stala zranění. Z řad domácích vypadli v první půlhodině Kovář a Šebek, hostům musel kvůli poranění ramene odstoupit stoper Stanowski. Zvlášť ke zranění Šebka měl však velké výhrady Tomáš Pohorelli.

„Zákrok na Šebka byl ze strany soupeře hodně sprostý a podle mého měl jít jednoznačně ven. Nechci si ale stěžovat. Prostě to dopadlo takhle a musíme to brát. Každopádně gratuluji Českému Těšínu k vítězství," prohlásil na závěr Pohorelli.

MFK Vítkovice - IRP Český Těšín 0:1 (0:0)

Branka: 60. Hradečný. Rozhodčí: Tomšík Černoevič, Čuba. ŽK: Husárik Stanowski. Diváci: 100.

Vítkovice: Kovalík Jonek, Horváth, Prokeš, Samek Bystrý, Kovář (15. Husárik), Knapp, Mikulenka (72. Červeňák) Šebek (33. Omasta), Sklenička (79. Blucha). Trenér: Tomáš Pohorelli.

Český Těšín: Klepek Fízek, Stanowski (38. Czyž), Rac, Kupczak Bolek (79. Žebrok), Šostronek, Mendrok (90. Rusek), Hradečný Trybulec (85. Konečný, 90. Lojek), Przyczko. Trenér: Čestmír Kročil.