Co nejrychleji bylo nutné zapomenout na debakl v Dolním Benešově, který byl ovšem po tým Petra Samce hodně krutý. Možnost k nápravě měli jeho svěřenci v přímém souboji o průběžné deváté místo tabulky proti Dětmarovicím. Stejně jako proti béčku Frýdku-Místku Vítkovice podaly opět v domácím prostředí skvělý výkon, kterým potěšily nejen svého trenéra, ale také fanoušky.

„Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme chtěli na soupeře tlačit už od začátku. To se povedlo, protože už v 18. minutě jsme vedli 3:0. Byl to tedy úplně opačný vývoj zápasu. Do přestávky jsme náskok ještě zvýšili a pak zápas pouze kontrolovali," přiblížil průběh střetnutí Samec.

Po úvodní porážce v Háji ve Slezsku, vítězství nad Frýdkem a drtivé prohře v Dolním Benešově, tak Vítkovice potvrdily jasný fakt. Výsledkové výkyvy pro ně začínají být v tomto kalendářním roce už typické. „Říkal jsem před začátkem jara, že nás to trápí. Je to ale především o psychice, kdy to naši mladí kluci mají neustále v hlavách. To znamená, že výsledek našeho zápasu se hodně odvíjí od toho, zda vstřelíme první branku my nebo soupeř," objasňuje Samec.

Nepovedený zápas v Benešově už vítkovického trenéra donutil pro další střetnutí ke změnám v sestavě. „Když pominu zápas s Frýdkem, tak v těch dalších dvou zápasech jsme dostali celkem devět branek, což je hodně," zdůvodnil Samec své rozhodnutí. „Nakonec se ukázalo, že přinesly své ovoce. Uvidíme, jak se to projeví v dalších zápasech," dodal.

Kdo však svou pozici potvrzuje, je útočník Radim Sklenička. Jedna ze zimních posil totiž rozhodla nejprve zápas s rezervou Frýdku-Místku a v sobotu pak hattrickem sestřelila i Dětmarovice. „Plní to, od čeho na hřišti je, tedy střílení branek. Je to bojovník, má hlad po gólech, je důrazný, takže útočník, jakého jsme potřebovali," vyjadřuje svou spokojenost Samec. „Bohužel, v zápasech, ve kterých nejsme schopni míč dopředu ideálně dostat, tak není moc ve hře a nemá tolik šancí. Naopak, když máme tlak, tak je velice platný," vysvětluje.

Ten teď musí své hráče připravit na náročnější program. Už dnes přivítají na svém hřišti druhý Hradec nad Moravicí, naopak v sobotu pak vítkovičtí zajíždí na půdu týmu ze spodku tabulky, Slavkova. „Tím, že kluci chodí do práce, tak hrát v rytmu sobota-středa-sobota je náročnější. Bude tedy důležité, aby hráči byli dobře koncentrovaní na zápas. Jinak se toho totiž příliš natrénovat nedá. Samozřejmě podstatná bude také regenerace," uzavírá trenér MFK Vítkovice Petr Samec.

MFK Vítkovice – SK Dětmarovice 5:1 (4:0)
Branky: 6., 8. a 18. Sklenička, 39. Bystrý, 73. Vojtek – 48. Frisch. Rozhodčí: Ochodek – Bureš, Latoň. Diváci: 150.

Sestava Vítkovice: Klečka – Kostelecký, Prokeš, Červeňák, Kocur – Bystrý, Moučka, Veselý (89. Horváth), Oleš (46. Vojtek), Kula – Sklenička (85. Piskoř). Trenér: Petr Samec.
Dětmarovice: Gradek – Škuláň, Prčík, Bajzath, Klimek – Frisch, Maleňák, Ligocký, Beilner – Lukan, Kadlčák (40. Beránek). Trenér: Miroslav Čopjak

David Hekele