Přitom se svěřencům trenéra Paličky podařilo jít poprvé v novém druholigovém ročníku do vedení, když si dalekonosnou ránu ránu Motyčky srazil do vlastní sítě Haniak.

Hostům se však po změně stran podařilo vývoj utkání dokonale otočit dvěma brankami v rozmezí osmi minut. Nejprve se trefil z bezprostřední blízkosti Kotyza a po něm zasunul míč na zadní tyči do opuštěné branky Okleštěk. I přes závěrečný zoufalý a křečovitý pokus o nápor Vítkovic si z Ostravy vezou zasloužené tři body. „Zápas jsme mohli rozhodnout už dříve, protože v nástupu do utkání jsme si vytvořili pár velmi dobrých šancí. Myslím si, že naše vítězství je zasloužené, byť se mi určité pasáže z naší strany nelíbily,“ komentoval zápas kouč hostů Přemysl Bičovský.

„My jsme narozdíl od soupeře do utkání vstoupili velmi špatně, ale i tak jsme se dostali do vedení. Škoda, že jsme nedali druhý gól do šatny, kdyby to Hesek proměnil, pak by se nám dýchalo už lépe. Soupeři se podařilo v průběhu druhé půle otočit a v závěru to už byla křeč. Fotbalovost byla na straně hostů, ale nakonec jsme byli blízko vyrovnání. Musíme se zvednout a zkusit to příště,“ řekl po utkání smutný trenér Palička.

FC Vítkovice – FC Zenit Čáslav 1:2 (1:0)

Branky: 33. vlastní (Haniak) – 64. Kotyza, 72. Okleštěk. Rozhodčí: Možíš – Marek, Adámková. ŽK: Krása, Cverna, Švestka, Motyčka (všichni Vítkovice). Diváků: 410.

Vítkovice: Vaško – Reinberk, Cverna, Švestka, Krása – Motyčka, Mikulenka (71. Plešek), Mach, Lacina (46. Klimek) – Sládek (73. Hritz), Hesek. Trenér: Vlastimil Palička.

Čáslav: Valeš – Ricka, Nitrianský, Kotrba, Haniak (57. Dobal) – Tomáš Brezinský, Okleštěk (75. Brunclík), Kotyza, Vlasko – Fikejz, Markovič (46. Holub). Trenér: Přemysl Bičovský.