Před ostrým startem v Sezimově Ústí proti Táborsku (4. března) odehrají svěřenci trenérského dua Ivan Kopecký a Roman West ještě pět přípravných zápasů, ten nejbližší v sobotu 4. února doma proti B-týmu Olomouce (11 hodin).

Další z řady přípravných období, kdy se tvoří konkurenceschopný kádr MFK Vítkovic, se dostává do fáze stabilizace. Po prvotním rozloučení se s řadou hráčů, kteří strávili ve Vítkovicích pouze podzim, se naposledy zavřely dveře kabiny ještě za triem Radek Coufal, Patrik Demeter a Dominik Kraut.

„První jmenovaný odešel na vlastní žádost do Rakouska a Dominik se rozhodl s námi rozvázat smlouvu. Zbytek hráčů, kteří se zapojili do přípravy, v týmu zůstává,“ uvedl Roman West, trenér a sportovní ředitel MFK Vítkovice.

Kádr však ve Vítkovicích ještě ani zdaleka není uzavřený, s největší pravděpodobností v něm na jaře nebude ani uzdravený útočník Zbyněk Musiol, který se myslí na návrat do Táborska.

„My se naopak na konci tohoto týdne zřejmě definitivně dozvíme, zda k nám přijde levý záložník, o kterého stojíme, ale nerad bych zatím prozrazoval víc a určitě se v průběhu února ještě zaměříme na post stopera, který bychom také chtěli posílit,“ doplnil Roman West, který má společně s Ivanem Kopeckým na přípravu před náročným jarem, v němž se bude tým pokoušet umazat sedmibodové manko na nesestupové pozice, už pouze něco málo přes třicet dnů.

Přečtěte si také: Marek Jankulovski má v Udine svého následovníka