A vzhledem k tomu, že Prostějov porazil Sokolov 1:0, klesli po čtrnáctém sezonním nezdaru na poslední příčku.

„Po tom průběhu jsme samozřejmě zklamáni výsledkem, bod jsme si jednoznačně mohli odvézt,“ uvedl po zápase Ivan Kopecký, jeden z trenérů Vítkovic. „Domácím jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a ve druhé půli jsme si vytvořili i viditelný tlak,“ doplnil.

To však bylo již v době, kdy Ostravané nabrali dvougólové manko. Na vedoucí branku Džafiče sice brzy zareagoval povedenou trefou Jiří Texl, jenž pak se nejprve trefil ex-vítkovický útočník Zbyněk Musiol a na začátku druhého poločasu dostal domácí do dvougólového vedení Adnen Džafič, který proměnil nařízenou penaltu. „Ta byla hodně přísná,“ komentoval pravděpodobně rozhodující moment – údajnou hru rukou jednoho z vítkovických zadáků – trenér Ivan Kopecký.

Vítkovicím se sice v utkání ještě podařilo docílit druhé branky, ovšem Szotkowského gól po Fialově vyzvání, k bodům už hosty nenasměroval. „Celkově vzato si myslím, že hlavně ve druhém poločase jsme měli herní převahu, zpočátku spíš platonickou, později už intenzivnější včetně tří šancí, kterým však chybělo důraznější zakončení,“ podotkl Ivan Kopecký, trenér Vítkovic.

Na straně domácích byla po utkání znát velká úleva. Ačkoliv byli favority utkání, nakonec se o body museli až do úplného konce obávat. „Na nás možná trochu dolehl i fakt, že jsme v týdnu hráli druhý těžký zápas a souhlasím s tvrzením Ivana Kopeckého, že by tomuto zápasu slušela remíza. Vítkovice nás opravdu v jisté fázi druhého poločasu přehrávaly,“ doplnil Roman Nádvorník, trenér Táborska.

MAS Táborsko - MFK Vítkovice 3:2 (2:1)

Branky: 9. a 49. z pen. Džafič, 31. Musiol - 24. Texl, 79. Szotkowski. Rozhodčí: Berka - Myška, Horák. ŽK: Klusák - Vaněk. Diváci: 742.
Táborsko: Toma - Navrátil, Toml, Klusák, Zavadil - Kalvach, Ciku (67. Mršič), Javorek, Džafič, Nešický (80. Kučera) - Musiol (90.+2 Běloušek). Trenér: Nádvorník.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Juřena (71. Fiala), Texl, Vaněk, Ondráček (46. Mišinský), Hlavsa - M. Kovařík (61. Szotkowski). Trenér: West.

Mohlo by vás zajímat: Baník jarní premiéru zvládl. Zářil střídající Mičola

Vytočený kouč Vítkovic Petr: Výkon hráčů nebyl hoden klubu!