Vítkovice v důležitém zápase remizovaly s Baníkem

/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Vítkovic remizovali v důležitém utkání 22. kola Fotbalové národní ligy na hřišti svého souseda z tabulky, Baníku Sokolov, 1:1. V prvním poločase poslal domácí do vedení Tomáš Valenta, ale o změně stran ale srovnal střídající Matěj Fiala.

18.4.2017

Fotbalisté Baníku Sokolov (ve žlutém) remizovali doma s Vítkovicemi 1:1.Foto: Deník / Plachý Zdeněk

Baník měl sice v utkání převahu, druhý gól mu však nebyl přán. Do záchranářského souboje s Vítkovicemi poslal trenér Hejret stejnou sestavu jako v minulém zápase na hřišti Táborska. V začátku měl Baník převahu, výsledkem však byla pouze nebezpečně tečovaná střela Glasera.

Postupem času se do hry dostávaly Vítkovice, ale defenziva Baníku pracovala spolehlivě a ataky hostí odvracela. Ve 25. minutě na pravé straně zapracoval Jan Kosak, odcentroval, k míči se prodral Tomáš Valenta a doslova dotlačil míč za záda Květoně. Branka nakonec byla zapsána jako vlastní.

#clanek|3215293# Do druhé půle nastoupili hosté s dvěma novými hráči a tah ze změnou v sestavě se hostujícímu trenérovi vyplatil. Zničehonic mohlo udeřit na druhé straně. Za sokolovskou obranu se v 54. minutě dostal Mišínský, Belaň vyběhl a skvělým zákrokem šanci zlikvidoval. Jenže o minutu později to Vítkovicím již vyšlo.

Po pěkné kombinační akci se hosté dostali až před bránu Belaně, kde uvolnili střídajícího Fialu a ten střelou na vzdálenější tyč skóre srovnal. Domácí se snažili, ale druhou branku nepřidali a nakonec skončil zápas dělbou bodů.

FK Baník Sokolov – MFK Vítkovice 1:1 (1:0).
Branky
: 25. Valenta – 55. Fiala. Rozhodčí: Dubravský – Melichar, Podaný. ŽK: Machek – Vaněk, Honiš, Mišínský. Diváci: 880.
Sokolov: Belaň – Medvěděv, Ševčík, Vondráček, Mejdr – Kosak, Glaser, Machek, Provod (61. Zorvan) – Valenta (81. Sadílek), Jakub Dvořák II. (85. Čihák).
Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Texl, Vaněk, Mišinský, Matěj (89. Ondráček) – Szotkowski (46. Gebert), Juřena (46. Fiala).

Lukáš Švéda

#clanek|3215257#

Autor: Redakce

18.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Házená žen - pohár - DHC Sokol Poruba - Olomouc
26

Porubské házenkářky zdolaly Olomouc a po roce opět zabojují o vítězství v poháru

logo Vítkovice Tours

CK Vítkovice Tours má nového majitele

Vrah dvacetileté dívky unikl pozemskému trestu

Vrah, který v prosinci 1997 uškrtil v Ostravě dvacetiletou Lucii V., unikne pozemskému trestu. Ve čtvrtek totiž vypršela dvacetiletá promlčecí lhůta.

Po násilníkovi, který před několika dny brutálně napadl v tramvaji další pasažéry, pátrají ostravští kriminalisté. K dispozici mají záběry útočníka, kterého od běsnění zastavila až zbraň v rukou další cestující.

Vlastníci pozemků debatovali o Prodloužené Rudné

Vedení Moravskoslezského kraje se v pondělí sešlo se zástupci manželů Richtárových, kteří blokují dostavbu přibližně čtyřsetmetrového úseku Prodloužené Rudné.