A to hlavně díky tomu, že hosté působili od počátku střetnutí mdlým dojmem a jejich snaha o technický fotbal končila na těžkém terénu a velké bojovnosti a nadšení domácích. „Hráči rozhodně k zápasu nepřistoupili tak, jak se k podobným zápasům přistupovat má. V krajském přeboru vám na výhru pouze fotbalovost nestačí,“ poznamenal vítkovický Tomáš Pohorelli.

Zato v domácím táboře vytryskl gejzír radosti už po půlhodině hry. Po útočné akci vybojoval v souboji s dvojicí obránců soupeře v šestnáctce Jan Zifčák míč pro Holčáka, který chytře přehodil zkušeného Kovalíka. „Tenhle gól nás pořádně nabudil, škoda, že další trefy přišly až po změně stran. Ale je dobře, že přišly,“ usmál se Petr Kostelník, trenér nováčka krajského přeboru. Do druhého poločasu vlétli hráči Kovohutě Břidličná snad z ještě větší chutí a hned po dvou minutách kanonýr Holčák nekompromisní bombou poslal míč podruhé do sítě.

Vítkovice byly z vývoje evidentně zaskočeny, naopak domácí pokračovali ve výborném kolektivním výkonu. V 58. minutě byl blízko gólu György, ale jeho vydařenou střelu brankář hostů s námahou zlikvidoval. Ale o dvě minuty později bylo v Břidličné opět veselo. Domácí útočnou akci stačili hosté odvrátit jen na rohový kop. K němu se postavil v zápase hodně viditelný Josef Holčák, který po stříleném centru, jenž prolétl houštinou těl až k zadní tyči, mohl slavit nejen jedenáctou trefu v sezoně, ale hlavně čistý hattrick.

Ostravané se probudili až po hodině hry, ovšem střela Bystrého či standardní situace Lubora Knappa ke gólu nevedly. A po šanci Mikulenky se pro změnu vyznamenal domácí gólman Ludvík Zifčák, který kapituloval až v samotném závěru po Jonkově hlavičce.

Ta však znamenala jen korekci výsledku a nic nezměnila na nečekaném, ale zcela zaslouženém vítězství Břidličné. „Celý tým podal proti favorizovanému soupeři bojovný a nadšený výkon a musím hráče pochválit. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili,“ doplnil kouč Břidličné.

Jeho tým má pět zápasů před koncem 26 bodů a drží se v kontaktu s dalšími týmy, které se chtějí vyhnout předposlední příčce, jež za jistých okolností může, ale také nemusí, znamenat sestup do I.A třídy. Naopak Vítkovicím se pomalu začíná komplikovat i boj o druhou příčku, jež by naopak nakonec přece jen mohla vést k postupu do divize.

Dost nahlas se totiž šušká o možném uvolnění pozic ve čtvrté nejvyšší soutěži některými záložními či farmářskými celky klubů hrajících Fotbalovou národní ligu. „Musíme už jen vyhrávat, nic jiného nám nezbývá. A se stejným výsledkem jsme se chtěli vracet i z Břidličné, jenže to se nám bohužel nepovedlo,“ dodal Tomáš Pohorelli. (st, red)

TJ Kovohutě Břidličná – MFK Vítkovice 3:1 (1:0)

Branky: 32., 47 a 59. Holčák – 90. Jonek. Rozhodčí: Šafrán – Tomšík, Takáč.

Břidličná: Ludvík Zifčák – Jahoda, Jiřičný, Kladniček, Cálek, Kamil Kocúr, Michal Kocúr, Kučera (85. Minich), Roman György (87. Kršek), Holčák (83. Jan Kocúr), Jan Zifčák (71. Patrik György). Trenér: Kostelník.

Vítkovice: Kovalík – Knapp, Bystrý, Husarik (82. Blucha), Červeňák, Sklenička (58. Omasta), Jonek, Horváth (69. Kostelecký), Mikulenka, Kovář, Prokeš. Trenér: Pohorelli.