Vítkovicím se nezdařil hlavně první poločas, v němž se prakticky vůbec nedostali k ohrožení Knoblochovy branky, a mohly být rády, že víc gólů než ten po hlavičce Tomáše Ladry, který jednak zužitkoval Fouskův centr a jednak využil nedůrazu vítkovických zadáků.

Po pauze, podobně jako v předchozích domácích zápasech, Vítkovice rozehrály úplně jinou partii. Ožily, dokonce si zahrály po vyloučení Petráně, jenž sice nechtěně, ale ošklivě zranil v obličeji Jakuba Kučeru, více než půlhodinovou přesilovku, ale gól dát nedokázaly.

Jen tak namátkou, hlavičku Mrázka po krásném Cvernově centru lapil brankář hostí, kterého nezaskočil ani pokusem ze střední vzdálenosti Ožvolda. A radostný moment byl vítkovickým divákům upřen i v poslední minutě zápasu, kdy po nákopu do šestnáctky byla pískána kvůli hře rukou penalta proti Pardubicím, jenže Tomáš Mrázek namířil přízemní střelu těsně vedle pravé Knoblochovy tyče.


Ohlasy trenérů po zápase:

Roman West (Vítkovice): „Jsme obrovsky zklamaní. První poločas jsme nehráli vůbec dobře, soupeř měl čtyři gólové šance. My jsme je přežili, protože to bylo jen 0:1, a tak jsme mohli do druhé půle žít. Po pauze jsme se zlepšili, výkon šel, řekl bych nahoru, měli jsme i nějaké možnosti. Navíc jsme hráli přes půlhodinu přesilovku po červené kartě hostí. A k tomu ještě v nastaveném čase přišla penalta, kterou jsme ale neproměnili. Co k tomu dodat? Je to teď nepříjemné a dost indicií svádí i k porovnávání tohoto fotbalového podzimu s tím loňským. Navíc hráči to mají v hlavách, na hřišti je cítit nervozita. Chybí tomu klid i sebevědomí, přesnost, a kvlůli tomu si nejsme schopni vytvořit víc šancí. Těch je málo, co si budeme povídat, druhý poločas jsme se sice herně zlepšili, ale na to, že hrajeme třicet minut přesilovku, jsme příležitostí až zase nějak moc neměli.“

Jaroslav Novotný (Pardubice): „Přestože jsme respektovali sílu soupeře, chtěli jsme tady uhrát, přiznám se, tři body. To se nám nakonec podařilo, i když to tedy bylo jen o kousek. První poločas jsme byli lepším mužstvem, vypracovali jsme si několik dobrých brankových příležitostí. Nakonec se ale ujala jedna hlavička. Do druhého poločasu soupeř vstoupili daleko živěji, dostával se do tlaku, který ještě navíc umocnilo vyloučení Míši Petráně. Bojovností, týmovostí a srdíčkem jsme dokázali utkání dovézt do vítězného konce. Navíc hrálo velkou roli i štěstí, ale to k tomu patří, přežili jsme penaltu v poslední minutě. Ale to k tomu patří, že? Stejně jako ta smůla, že po posledním centru zahrajeme ve vápně rukou, to se ale stává, to je fotbal.“


MFK Vítkovice – FK Pardubice 0:1 (0:1)

Branka: 21. Ladra. Rozhodčí: Pechanec – Batík, Lakomý. ŽK: Ožvolda, Prajza, Kučera – Prosek, Jeřábek. ČK: 56. Petráň (Pardubice). Diváci: 523.

Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (86. Szotkowski), Ožvolda, Matěj, Mišinský (46. Twardzik), Kučera (58. Bzirský) – Mrázek. Trenér: West.

Pardubice: Knobloch – Přibyl, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra (80. Kovář), Jeřábek, Řezníček, Fousek (46. Mužík), Fusek (66. Prosek) – Petráň. Trenér: Novotný.