Na jedné straně řada pamětníků mistrovské sezony 1985/1986, ale také další někdejší fotbalisté tohoto klubu jako obránce Miroslav Kadlec či odchovanec a brankář Tomáš Grigar, na druhé Novotný, Siegl, Blažek, Látal, Koloušek, Šmicer, Vízek či Samec nebo hokejista Jaroslav Bednář.

Taková sestava se sešla na pažitu městského stadionu, kde domácí prakticky po celé utkání prohrávali.

Vstřelil sice první branku, tu ale sudí Svatonský i s „použitím videa“ neuznal a tým Horsta Siegla poslal následně do vedení Petr Samec. Ve druhé půli pak dvakrát udeřil na straně hostů Mráz a za stavu 1:3 z pohledu domácích to vypadalo jasně. „Žádná úcta ke stáří, žádná úcta k oslavencům,“ okomentoval s humorem situaci na hřišti moderátor Jiří Basta.

close Přátelské fotbalového utkání mezi legendami Vítkovic a Sigi týmem 25.května 2019 v Ostravě. info Zdroj: Deník / Vladimír Pryček zoom_in Ostravským fotbalistům se nakonec podařilo vyrovnat góly Papugy a Rygla v závěru. Strůjce hostujícího týmu Horst Siegl pak přiznal, že mu v mužstvu chybělo pár důležitých jmen.

„Určitě to byl Ivan Hašek, který řeší ve Švýcarsku své další angažmá a Honza Koller musel odletět do Monaka. Jinak to jsme ale rádi za pozvání, že jsme mohli přijet, protože to bylo super. Zvlášť při takovém krásném výročí. Jen mohlo přijít víc diváků, ale to se nikdy neovlivní,“ uvedl Siegl s tím, že další avizovaní účastníci Sagvan Tofi a Antonín Panenka chyběli kvůli turné, respektive odpolednímu důležitému zápasu pražských Bohemians.

„My jsme také rádi, protože tohle je hodně pro lidi, na druhé straně jsme měli vyhrát 4:3,“ narážel s úsměvem Rostislav Pikonský na neuznaný gól z prvního poločasu.

Panovala dobrá nálada. „Hlavní bylo, aby tady kluci pořádně oslavili to výročí a koukal jsem, kolik se jich sešlo. Snad padesát. Z toho jsem byl hotový,“ uznal Siegl.

close Přátelské fotbalového utkání mezi legendami Vítkovic a Sigi týmem 25.května 2019 v Ostravě. info Zdroj: Deník / Vladimír Pryček zoom_in

MFK Vítkovice – Sigi Team 3:3 (0:1)

Branky: 43. Šišma, 57. Papuga z pen., 60. Rygel – 39. a 54. Mráz, 21. Samec, diváci: 200.

Vítkovice: Grigar, Kafka, Drobec – Gajger, Pikonský, Cieslar, Papuga, Staš, Mooc, Valenčín, Kutty, Keler, Šourek, Derych, Bartl, Janík, Rybář, Rygel, Baranek, Stařičný, Harazím, Běleš, Kadlec, Dostál, Mýdlo, Mikulenka.

Sigi Team: Blažek – Škerle, Látal, Milan Vízek, Koloušek, Novotný, Samec, Matušovič, Mráz, Bednář (hokejista), Šmicer, Ladislav Vízek, Siegl.

Více se k oslavám MFK Vítkovice dočtete v pondělním Deníku …