Tato akce se vydařila. Právě v těchto dnech je to přesně třicet let, kdy hráči jako Zdeněk Svatonský, Jindřich Kušnír, Lubomír Vlk, Jaroslav Zápalka a další pod vedením trenéra Ivana Kopeckého triumfovali v nejvyšší československé lize. Poprvé a naposledy.

„S tím je také spojeno 35 let od postupu do ligy," připomíná Alois Grussmann, bývalý vrcholový hráč a nyní předseda pořádajícího spolku Veteráni fotbalového clubu Vítkovice.

A při příležitosti oslav si Vítkovice tento triumf připomněly. A reálně, jelikož domácí turnaj, jehož se zúčasnily i staré gardy Baníku Ostrava a Spartaku Trnava, vyhrály. "Myslím, že se to povedlo. Sice jsme první utkání prohráli, ale díky vysokému vítězství nad Baníkem jsme celkově uspěli. Hlavní ale bylo se sejít, zavzpomínat a pokecat. A šlo nám to až do rána," zasmál se Lubomír Vlk, někdejší obránce a jeden z organizátorů.

„Je až neuvěřitelné, jak rychle ten čas utekl. My si to ale nepřipouštíme. Myslím, že kdo se přišel podívat, tak viděl, že z dnešních padesátníků byli zase ti dvacetiletí kluci," doplnil ho spoluhráč Alois Grussmann s úsměvem.

Výsledky
Spartak Trnava - Baník Ostrava 0:2, Spartak Trnava - FC Vítkovice 2:0, FC Vítkovice - Baník Ostrava 5:0. Pořadí: 1. FC Vítkovice, 2. Spartak Trnava, 3. Baník Ostrava.

Více k oslavám se dočtete v úterním tištěném vydání Deníku…