Prohrál, gól nedal, byť k němu měl dvakrát blízko, přesto ze hřiště odcházel spíše pozitivní. „Od začátku prvního poločasu jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem, v některých pasážích jsme měli více ze hry. Pak ale Baník zareagoval na náš systém, změnil rozestavení, prostřídal pár hráčů a ve druhé půli nás už přehrával," přiznal šestadvacetiletý forvard.

Vývoj a fakt, že domácí tým byl lepší, jej ale nijak nepřekvapil. „Baník chce postoupit zpátky do ligy, kdežto naším cílem je druhou ligu zachránit, takže to tak musí být. Byť nešlo o markantní rozdíl, tak tam nakonec nějaký byl," připustil Kraut.

„Vše vyplývalo především z toho, že Baník hrál po stranách, kde jsme jeho hráče špatně dostupovali. Potom bylo logické, že nás přehrával," dodal útočník se 114 ligovými starty na kontě, který poslední sezonu strávil ve třetiligovém Hlučíně.

Po šesti vítězstvích tak Vítkovice v přípravě poprvé padly (1:3), rozpaky to však v táboře nováčka Fotbalové národní ligy nevyvolává. „Byla to zkušenost, po níž víme, v čem se máme zlepšit a na čem zapracovat. Prostor na to ještě před startem sezony máme," je přesvědčený Kraut.

Premiérové derby sezony si maximálně užil. „Samozřejmě. Jsem Ostravák, rád se tady vracím, hrát proti Baníku je vždy velký svátek, takže to byl hezký zápas. Teď jen doufám, že klub na tom bude co nejlépe a bude se mu dařit," přeje si Dominik Kraut.

A co by dělal, kdyby se mu podařilo proti svému mateřskému klubu skórovat? Nebál by se pískotu fanoušků?

„To jsem neřešil. Přece jen jsem už dva roky pryč. Určitě bych ho ale přehnaně neslavil, zvlášť když to byl přátelský zápas," uvedl a pokračoval: „Nehledal bych v tom žádnou vědu. Jsem rád, že mohu být ve Vítkovicích. Jejich cestu do druhé ligy jsem sledoval, měl či mám zde řadu kamarádů. Teď udělám vše pro to, abychom v sezoně uspěli. Věřím, že nám to půjde," doplnila největší letní posila.

Na závěr pochválil příznivce Baníku, kteří měli na Bazalech početní i hlasovou převahu a vytvořili skvělou atmosféru. „Myslím si, že tohle je důkaz, že fanoušci Baníku jsou nejlepší u nás," zakončil Dominik Kraut.