Od léta, kdy přišel z Brna do Vítkovic na hostování, čekal Jakub Kučera až do konce října na první druholigový zápis. Dvacetiletý křídelník se dočkal až v zápase proti Frýdku-Místku, který Ostravané vyhráli jednoznačně 5:0. A navíc dal hned dvě branky.

Ale hlavně se spolupodílí na vzestupu Vítkovic v závěru podzimu, tým pod vedením trenéra Ludevíta Grmely (rozhovor s ním si můžete přečíst na jiném místě v listě) totiž v posledních třech kolech posbíral plný počet devíti bodů při skóre 8:0.

Co stojí za tím vítkovickým takřka zmrtvýchvstáním?

Nevím, možná na to úplně přesně nedokážu odpovědět, ale asi nám pomohla nová krev v podobě příchodu pana trenéra Grmely. Každopádně jsme ale moc rádi, že jsme ožili a teď táhneme, dá se říct, už nějakou šňůru vítězství. Cítím, že je momentálně v šatně i na hřišti spousta energie. Navíc nám to tam padá a taky vzadu dokážeme udržet čisté konto.

trenér baníku Radim Kučera
Baník zabrzdil zkrat Granečného, ani dva góly na Letné nestačily

Takže je to opravdu další trenérskou výměnou?

Asi ano. A jsme za to rádi. Konečně to přišlo a začalo se nám dařit. Zkrátka přišel nový impulz a to nám zřejmě výrazně pomohlo. Zároveň nám na hřišti i stoupá sebevědomí, navíc teď hrajeme nový systém, nesnažíme se hrát za každou cenu otevřený fotbal, spíš to hrajeme poctivě zezadu a na brejky. Tohle nám začalo hned po další přestávce vycházet, takže proč to měnit? Každopádně jsme tomu rádi.

Teď vás ale čekají dva zápasy venku…

To vás trochu opravím, nakonec to bude jen jeden zápas venku, protože máme přeložené utkání s Opavou (první zápas druhé poloviny ročníku se po dohodě klubů ze včerejška odehraje už v pátek 10. listopadu od 17 hodin pozn. red.). Jinak ale platí to, co fungovalo doteď. To, že jsme vyhráli, je super, ale v týdnu se musíme připravit na dalšího soupeře. Víme, že to bude znovu těžké, ovšem hraje se od nuly a já doufám, že se nám v Hradci znovu povede něco uhrát.

MFK Vítkovice vs. Frýdek-Místek, 27. října 2017 v Ostravě.
Narůstající formu Vítkovic pocítil i Frýdek-Místek

A nehrozí ve Vítkovicích, že by hráčům poslední tři výhry stouply do hlav?

Psychicky nám to samozřejmě pomohlo, nebudu říkat, že ne, ale jinak musíme zůstat nohama na zemi a musíme šlapat dál, jak v poslední době.

Věříte, že byste se mohli do konce podzimu dotáhnout do středu tabulky?

Je to určitě pro nás velká motivace. Vstup do sezony se nám nepovedl, takže teď v tom závěru to chceme napravit.

FC Odra Petřkovice - Uničov
Návrat opor nepomohl, Petřkovice se stále trápí. Doma podlehly Uničovu