To však ještě svěřenci trenéra Lubomíra Vlka dokázali rychle hodit za hlavu výhrami v Kunovicích nad béčkem Slovácka a doma s Hulínem, ale pak přišly dvě ztráty, které stály Ostravany kontakt s čelem tabulky, který se ještě zvýraznil po dalších neúspěšných výsledcích v Zábřehu na Moravě a čerstvě doma s Frýdkem-Místkem. Po jedenáctém kole Vítkovicím patří s devatenácti body až čtvrtá příčka se zřejmě nedostižným dvanáctibodovým deficitem na hlavního adepta návratu do druhé ligy SFC Opava.

Poslední představení Ostravanů skončilo třetí podzimní domácí prohrou, v sobotu Vítkovice nestačily na „valcíře“ z Frýdku-Místku, jimž podlehli 1:3. „Ta prohra, navíc s regionálním rivalem, nás samozřejmě hodně mrzí. Ale bohužel to bylo jako přes kopírák, stejně jako v Zábřehu nám ani tentokrát nevyšel začátek střetnutí,“ mrzelo po utkání kouče Vítkovic. „Znovu jsme doplatili na hrubé individuální chyby. Je to o to bolestivější, že jsme se na vyvarování těchto přehmatů v týdnu před duelem s Lipinou pečlivě připravovali. Ale bohužel znovu přišly,“ doplnil.

„Je pravda, že máme problémy se složením optimální sestavy, ale v tom hlavní problém nevidím. Mladí kluci si to svoje odkopou. V posledním utkání mě zklamali zkušení defenzivní hráči, kteří to zpočátku táhli. Přece jen když dáte tak kvalitnímu celku, jakým Frýdek-Místek je, možnost vytvořit si náskok, pak už se jen těžko vracíte do zápasu,“ přemítal Vlk.

Na krajně nepříznivý stav vítkovický trenér v poločasové pauze zareagoval posílením ofenzivy. „Po změně stran jsme se zvedli, dali jsme kontaktní gól a možná byli i o něco lepší. Ale bohužel další šance jsme si nevypracovali, a naopak jsme sami ještě jednou inkasovali,“ dodává vítkovický kouč.

Příští kolo zajíždějí Vítkovice na stadion aktuálně sedmé Líšně, která v domácím prostředí na podzim ještě neprohrála. Utkání se hraje v sobotu 16. října od 15 hodin.