Zaskočení hosté se pak snažili o rychlý kontr, hra se ale spíše přelévala na obě strany po nepřesnostech obou týmů. „Domácí začali skvěle, prvních dvacet minut byli u všeho první a hráli výborně! My jsme měli naopak štěstí a prvních patnáct minut jsme doslova přežili,“ uznal na konci utkání trenér Vřesiny Pavel Kvíčala.

Jeho protějšek Břetislav Jiřičný hlasitě burcoval své svěřence, aby neusnuli na vavřínech a nezatáhli se na svou půli. Vyrovnání na sebe přesto nenechalo dlouho čekat, z dobrých 25 metrů se výstavní trefou prosadil hostující Tomáš Hruzík.

„Co byste chtěl slyšet? Vždyť jste to viděl,“ nebyl po zápase moc sdílný domácí kouč Jiřičný. Nakonec však zhodnotil utkání alespoň krátce: „Dostali jsme hloupý vyrovnávací gól a sami neproměnili spoustu šancí, a pak se zbytečně strachujeme o výsledek,“ řekl Jiřičný.

Vřesina se i přes snahu v úvodní půlhodince příliš nedostala k trvalejšímu držení míče, čehož ale domácí celek nedokázal prakticky nijak využít. Výjimkou byl neúnavný útočník Tříska, který se však skoro nedostal do zakončení přes pozornou obranu hostí. Vřesina hrozila naopak z dálky, standardní situace stopera Dolby byly vždy nepříjemné a brankáře Květoně nejednou prověřily.

„Dneska odvedli dobrou práci také rozhodčí. Pískali tak, jak se to pískat má,“ chválil výkon sudích kouč Kvíčala.

Po přestávce se trochu přitvrdilo a právě hlavní sudí musel několikrát zasahovat. Deset minut po přestávce se k radosti domácího publika rozvlnila síť za Sokolíkem a podruhé střílel hráč se jménem Skoupý, tentokrát však křestním jménem Patrik, a jeho gól z ofsajdového postavení nemohl být uznán. Když pak v 71. minutě odstoupil agilní forvard Vratimova Tříska, který skončil v zámezí s bolestivou křečí v noze, zápas pomalu spěl k remíze. V samotném závěru se ještě diváci dočkali závarů na obou stranách hřiště, ovšem bez brankového efektu. Souboj tak nakonec skončil zřejmě spravedlivou dělbou bodů.

„Ve druhé půli jsme již byli lepším týmem, oba dva celky mohly dát vítěznou branku, ale náš gólman chytil vyloženou tutovku domácích. Celkově to byl slušný zápas,“ vyhodnotil nakonec lodivod vřesinského mužstva závěr utkání.

„Je třeba zlepšit hru střední zálohy a útoku. Naši kluci jsou mladí a kádr se musí stabilizovat, teprve pak uvidíme,“ řekl trenér hostí o šancích svého mužstva na návrat do I.A třídy, ze které v loňské sezoně Vratimov sestoupil.

FC Biocel Vratimov TJ Sokol Vřesina 1:1 (1:1)

Branky: 1. Lukáš Skoupý 13. Tomáš Hruzík. Rozhodčí: Tisovský - Pobořil, Ludvík. ŽK: Pernica, Sokolík (oba Vřesina)

Vratimov: Květoň Vašnovský, Hanzlík, Drozd, Pojezdala Patrik Skoupý, Rychtr (46. Klejnot), Hybel, Lukáš Skoupý Adámek (67. Toman), Tříska (71. Stolařík). Trenér: Břetislav Jiřičný

Vřesina: Sokolík Pernica (84. Hloušek), Dolba, Víšek, Pavel Hruzík Mika, Adam Hruzík, Antonín Hruzík, Mroček Tomáš Hruzík, Bogdan. Trenér: Pavel Kvíčala.

ROSTISLAV KALA