Získali solidních sedmnáct bodů, jsou v klidném středu tabulky, a navíc v závěrečném hektickém derby dokázali navzdory oslabení pokořit nejproduktivnější tým celé I.B třídy, skupiny B – Klimkovice. Navíc bez inkasované branky. „Máme sedmnáct bodů, ale měli jsme jich získat myslím tak o devět víc. To by více odpovídalo naší hře,“ řekl Deníku po skončení první poloviny soutěžního ročníku předseda Sokola Vřesina Josef Vincenci.

Jak se vám letošní fotbalový podzim povedl?
Je to o něco lepší než před rokem, ale úplně spokojeni určitě nejsme. Hodně nás mrzí ztráty se soupeři, které jsme v poli přehrávali.

Najde se mezi třináctkou podzimních soutěžních zápasů nějaký, na který byste rádi rychle zapomněli?
Vůbec nám nevyšel zápas s Dolním Benešovem B. Vedli jsme 2:0 a hráli přesilovku, ale nakonec jsme ztratili dva body po remíze 3:3. Také střetnutí proti Darkovicím nebylo povedené, soupeře jsme mačkali jako citron, leč gól jsme mu doma nedali a prohráli jsme 0:1.

Ale některé duely se naopak povedly…
Ano, samozřejmě. Jak už to ve sportu chodívá, jednou je mužstvo dole a jindy, jako třeba v zápasech s Markvartovicemi či Klimkovicemi, s hlavou v oblacích. Proti markvartovickému Ajaxu se nám povedl skvěle druhý poločas, v němž jsme soupeři nastříleli čtyři góly a otočili nepříznivý stav ve svůj prospěch, podzimní derniéra proti Klimkovicím všem klukům dokázala, že když dají do hry vše, co jim trenér naordinuje, pak mohou kvalitního soupeře uběhat a porazit.

Mužstvo máte namixované z ostřílených mazáků a mladých nadějí. Najdete mezi nimi někoho, kdo by na podzim výrazně vyčníval nad ostatními?
Tým táhnou zkušení hráči Vladimír Řehák s Petrem Dolbou. Ale my si ve Vřesině hodně slibujeme od nastupující generace pomalu končících juniorů. Velkým příslibem do budoucnosti – a možná nejen našeho týmu – jsou nynější výkony Tondy Hruzíka či Kuby Bogdana. Navíc máme v záloze ještě skutečné dorostence – Adama Hruzíka, Janíčka či Marka Kozelského.

Podzim jste tedy zakončili ve středu tabulky, ovšem náskok před chvostem pořadí není nikterak velký. Na čem hodláte přes zimu zapracovat, abyste sezonu mohli dohrát v ještě větším klidu?
V první řadě musíme vylepšit střeleckou produktivitu. Rádi bychom získali alespoň stejný počet bodů jako teď, což v jarních bojích bývá obvykle o něco složitější.

Před vámi je šest týmů, které získaly více než dvacet bodů. Koho z nich favorizujete na postup do I.A třídy?
Když jsme se o tom na konci sezony bavili, většina se klonila k Polance. Ale v „zeleném údolí“ si samozřejmě musejí dát pozor na Kozmice a možná i na Píšť.

Velký boj se dá čekat i na opačném pólu tabulky. Na koho zbude černý Petr v podobě pádu do městského či okresního přeboru?
Bude to bitva o každičký bod. To je bez debat. Nechci se pouštět do žádných prognóz – sestup nikomu nepřeji. Ono to v těch záchranářských pracích bývá složité, nezáleží vždy jen na sportovní výkonnosti, ale mnohdy o výsledcích rozhoduje i shoda náhod. Jako třeba zranění či absence klíčových hráčů, disciplinární tresty a tak podobně.

Ve vřesinském sportovním areálu teď panuje zdánlivý klid…
Ale kdeže. Až do konce listopadu se pravidelně každou středu scházíváme k fotbálkům, a navíc finišujeme s přípravami na tradiční zimní turnaj. Ten začne 10. ledna, a v tuto chvíli máme na stole přihlášky – i přes konkurenci v podobě bíloveckého turnaje – více než čtrnácti klubů.

Vřesinský fotbal, to nejsou jen muži. Jak podzim vydařil mladým nadějím?
Radost nám udělali dorostenci, kteří se v krajské soutěži drží na výborném třetím místě. A mohlo to být ještě lepší, nebýt kruté porážky z vymyšlené penalty v utkání proti vedoucímu Bílovci (Vřesina prohrála 1:0 – pozn. red.). Krajskou soutěž hrají i žákovská družstva, ale pro ně je to možná prozatím až příliš náročná liga.

Podzim Vřesiny v číslech

Bilance celkem: 7. místo: 4 – 5 – 4 19:15
Bilance doma: 3. místo: 4 – 2 – 2 15:8
Bilance venku: 9. místo: 0 – 3 – 2 4:7
Hráči s nejvíce starty: 13 – Bohdan Pernica, 12 – Michal Drobec a Jakub Bogdan, 11 – Petr Dolba, Tomáš Hruzík, Rudolf Munk, Jakub Horváth a Radek Zdražila
Nejlepší střelci: 5 – Vladimír Řehák, 3 – Antonín Hruzík
Soutěž slušnosti: 11. místo
Žluté karty: 41 (9 – Tomáš Hruzík, 5 – Řehák, 4 – Pernica a Bogdan, 3 – Drobec, Jiří Kozelský a Valík, 2 – Horváth, Zdražila, Vopálka, 1 – Dolba, Gróff, Buroň a Babič)
Vyloučení: 2 (Tomáš Hruzík, Řehák)
Přehled podzimních zápasů Vřesiny v I.B třídě:

kolo: Hať 3:0 (kontumačně)
kolo: Darkovice 0:1
kolo: Ostrava-Jih (v) 0:1
kolo: Kozmice 0:1
kolo: Dolní Lhota (v) 2:2
kolo: Hrabová 2:0
kolo: Darkovičky (v) 1:1
kolo: Markvartovice 4:1
kolo: Velká Polom (v) 1:1
kolo: Píšť 2:2
kolo: Polanka (v) 0:2
kolo: Dolní Benešov B 3:3
kolo: Klimkovice 1:0