Po dvouměsíční pauze se pětatřicetiletý kouč znovu pracovně objevil na Městském stadionu. „Žádnou satisfakci necítím. Nicméně zpětně vidím, že se potvrdilo jen to, na co jsem upozorňoval," uvedl Roman West. „Máme před sebou náročné období, musíme některé věci změnit, abychom mohli i v okleštěných podmínkách dát tým dohromady a pokusit se zachránit druhou ligu," doplnil s tím, že Vítkovice se mají i oč opřít.

„Podzim jsme přece výsledkově nejhůř nezačali, jenže pak přišla série nešťastných utkání a hlavně jejich koncovek. Toho se musíme na jaře vyvarovat a hlavně chytit začátek. Od toho se bude mnohé odvíjet."

Po vánočních svátcích přivítá Roman West hráče na prvním tréninku už nejen v roli trenéra, ale i jako sportovní ředitel MFK Vítkovice. „Nebudu zastírat, že jsem nad touto nabídkou delší čas přemýšlel, dával jsem si dohromady plusy i minusy, ale když mě oslovili, říkal jsem si, že spíš do toho půjdu. Vím, že budu mít větší pravomoci, současně však budu muset zvládat řešit i víc úkolů," popsal staronový kouč Vítkovic tok myšlenek.

A nač se zaměří trenér a sportovní ředitel patnáctého klubu druholigového pořadí, který navíc ztrácí na první nesestupovou pozici sedm bodů, v první řadě? „Jednoznačně musíme nastartovat smysluplnou spolupráci s kluby v Ostravě a nejbližším okolí, jiná cesta není," dodal Roman West.