„Na levém kraji obrany jsem hrál už v reprezentaci do 16 let. Poprvé mě tam zkoušel trenér Csaplár, takže to pro mě nebyla úplně novinka. Ale až zápas na Dukle byl pro mě tou pravou zkouškou. Hrát na tom postu v lize mezi muži je něco úplně jiného než v mládežnických výběrech," připustil devatenáctiletý Daniel Holzer, který má v nejvyšší fotbalové soutěži po pátku odehráno už dvacet utkání.

Jak se z vás stal krajní bek?
Byl to nápad trenérů, kteří po krajních obráncích chtějí, aby podporovali i útočnou fázi. A já jako záložník bych pro tuto činnost měl mít předpoklady. V minulosti jsem hrál v útoku nebo v záloze, takže s ofenzivou problémy nemám.

Jak jste spokojený s novým úkolem, který před vás trenéři dali?
Já jsem hlavně rád, že mohu za Baník hrát. To, že to je v obraně, vůbec neřeším. Vážím si každého ligového startu.

S čím jste měl během utkání největší problémy?
Určitě s obrannou činností, na ní budu muset ještě hodně zapracovat. Myslím, že směrem dopředu to bylo slušné, ale dozadu mám rezervy. Věřím, že s přibývajícími zápasy se to bude zlepšovat. Je to hodně o zkušenostech, budu potřebovat čas, abych si na nový post zvykl a sžil se s ním.

Podobnou cestu sestavou má za sebou i Marek Jankulovski, který patřil ve své době k nejlepším krajním bekům v Evropě.
Tak k němu mám hodně daleko (směje se). Pro mě je doopravdy nejdůležitější, abych pravidelně hrál ligu. Na jakém postu, to nyní neřeším. Jsem prostě rád za každou odehranou minutu v lize. Navíc to je pro mě další dobrá zkušenost, že mohu zaskakovat na více místech v sestavě.

Utkání ovlivnila dlouhá pauza (čtyřicet minut) kvůli výpadku elektrického proudu.
Přestávka byla fakt dlouhá, udržet se v tempu prakticky nešlo. Měli jsme ztuhlé nohy a vlastně se pak rozcvičovali úplně znova. Pro oba celky to ale bylo stejné a myslím, že jsme se s tím vcelku vypořádali.

Se ziskem bodu jste spokojeni?
Já myslím, že výsledek odpovídá dění na hřišti. Nás v prvním poločase podržel Jirka Pavlenka, který zázračně chytil hlavičku Čajiče. Ale i my měli slibné šance, hlavně Francis Narh byl několikrát v nadějné pozici, ale bohužel neskóroval. Z toho pohledu remízu bereme.

Pořád máte ale co zlepšovat?
Přesně tak, náš výkon nebyl ideální. Ztráceli jsme hodně míčů ve středu hřiště, což bych připisoval i tomu, že se jednalo o první mistrák v sezoně. Za týden na Slavii to musí být z naší strany lepší, prostě se musíme více tlačit do branky, musíme být ve vápně důraznější. Zlepšit musíme i standardní situace. Ty nám na Julisce vůbec nešly.