Domácí zaskočili ostravský tým agresivitou a velkým nasazením, čímž si získali od prvních minut územní převahu. „Měli jsme problém dostat se do zápasu. I když se domácí nedostali do vyložených šancí, byli lepší,“ uznal trenér Baníku U21 Jiří Chytrý.

Do vedení se dostali domácí po čtvrthodině. Chybu v obraně ostravských potrestal Soukup.

Do přestávky pak Baník srovnal hru, vypracoval si i příležitosti, ale tu největší zahodil Korejec Lee. „Druhý poločas jsme začali lépe. Sám na branku šel Christu, ale nedal. Po následné standardní situaci se ještě dostal do zakončení s Coufalem, jenže ani z toho gól nepadl. Pak nás domácí potrestali druhou brankou z penalty,“ řekl Jiří Chytrý.

Nic nebyly platné protesty Baníkovců, kteří se zlobili na rozhodčího, že před faulem Cverny v šestnáctce si domácí útočník pomohl přidržením. Němec nařízený pokutový kop proměnil. „Od té chvíle už jsme hráli do plných a nedokázali se prosadit. Další hrubku v naší defenzivě soupeř ztrestal třetím gólem,“ podotkl ostravský kouč.

Hosté sice v závěru zaznamenali čestný úspěch, když se přesně trefil Cverna, ovšem domácí nechtěli zůstat pozadu. V nastaveném čase dal definitivní podobu výsledku Maceček. „Pramenilo to z nekoncentrovanosti. Domácí celek si za svou bojovnost a nasazení vítězství zasloužil,“ dodal Jiří Chytrý. (noh)

Fotbal Frýdek-Místek – FC Baník Ostrava U 21 4:1 (1:0).
Branky:
15. Soukup, 65. Němec z pen., 85. Kořínek, 90(+2) Maceček – 90. Cverna. ŽK: Cverna (Baník U21). Diváků: 1530.
Baník U21: Pietrzkiewicz – Řezník (46. Cverna), Brunclík, Coufal, Frydrych – Bartl (68. Lukáš), Kosňovský, Dostál, Lee – Strnad (46. Kraut), Christu.