Fotbal Třinec, s 26 body aktuálně patnáctý tým druhé ligy, se odhodlal ke druhé letošní změně na trenérském postu.

V posledních pěti odehraných kolech na jeho lavičce seděl Alois Grussmann, který na pozici Ľubomíra Luhového nastoupil po domácí prohře s Brnem (1:2) v pátém jarním kole. Herní ani bodový obrat k lepšímu se pod Grussmannovým velením nedostavil, Třinec díky dvěma bezgólovým plichtám v Čáslavi a ve Znojmě, vydoloval z patnácti možných pouhé dva body. Na svém hřišti vyhořel – Bohemce podlehl 0:4, Ústí nad Labem a Vlašimi 1:2.

Vedení Třince ve snaze odvrátit hrozící sestup čtyři kola před koncem sezony vsadilo na Miroslava Kouřila, který pod Javorovým již rok působil (od podzimu 2007 do podzimu následujícího roku). Někdejší trenér Drnovic, Fulneku a HFK Olomouc dopomohl Třinci k postupu do čtvrtfinále poháru ČMFS a především k záchraně druhé ligy. Stejný úkol byl před Kouřila postaven i tentokrát, v závěrečných čtyřech vystoupeních (v Opavě, proti juniorce Sparty, v Jihlavě a proti Zlínu) má uhrát tolik bodů, aby se třinecký tým vymanil ze sestupové příčky.

První příležitost k tomu staronový trenér Kouřil dostane dnes odpoledne v Opavě, kde prožil úspěšnou část kariéry jeho předchůdce Grussmann. Jeho spolupracovníci – asistent trenéra Lubomír Vašek a vedoucí mužstva Karel Serafin – zůstanou nápomocni i novému trenérovi. 

Související článek zde: Fotbalisté Třince: naděje ještě žije, ale bude to velký boj

ROMAN BASELIDES