Jako jeden z mála fotbalistů doslova hýřil aktivitou a byl také u všech útočných akcí ostravského celku. Po zápase si vyčítal jen zahozenou šanci z úvodu utkání, kdy pokazil ve vyložené šanci finální přihrávku.

„Neměl jsem míč úplně pod kontrolou, přitom jsem ale už myslel na to, že přihrávám před prázdnou bránu, kde byli kluci (Baroš, Soukup) připraveni zakončit. Bohužel jsem si míč lehce pravačkou ukopl," popsal srbský záložník situaci, která mohla Baník poslat do vedení už ve 21. minutě. „Hlavní ale je, že jsme vyhráli, a získali tak důležité tři body," doplnil.

V sobotu se Spartou jste především bránili, proti Jihlavě jste měli hrát mnohem ofenzivněji. Moc se vám to ale nedařilo…

Proti Spartě jsme celý zápas bránili, přičemž branku jsme chtěli ohrozit hlavně z brejku. Teď s Jihlavou to bylo jiné, protože soupeř hrál hlavně v prvním poločase více z obrany. Bylo jasné, že budeme muset hrát trochu jinak než v sobotu.

Po přestávce vás ale Jihlava začala přehrávat. Proč?

To se stává, že se tým nevědomě zatáhne. Nemohli jsme čekat, že celý zápas budeme Jihlavu držet na její polovině. Naštěstí i přes její tlak jsme sbírali hodně odražených míčů, takže soupeř se nedostával k nebezpečným střelám. Byli jsme ale roztažení po celém hřišti, což není dobré, když bráníte výsledek. Nakonec jsme to ale zvládli, což je hlavní.

Trenér Martin Pulpit prohlásil, že vám právě odložení utkání s Jihlavou hodně ublížilo. Tentokrát tomu bude jinak, protože vítězství vás musí hlavně psychicky pozvednout.

V době odložení zápasu jsme měli kvůli počasí asi měsíční herní výpadek. To se potom odrazilo i v zápasech, kdy to herně ani výsledkově nebylo dobré. Výhra nad Jihlavou nás určitě hodně povzbudí.

V pondělí vás čeká Brno a pak v sobotu doma Příbram. To budou dva zlomové zápasy, které hodně napovědí o vašem ligovém osudu.

Brno je hratelný soupeř. Podobně i Příbram. Budou to těžké zápasy, které musíme je zvládnout. Nutné je v nich bodovat, nejlépe oba vyhrát. Když se to povede, tak už můžeme být v podstatě zachránění.

DAVID HEKELE