Měl by působit na místě, které v zimě opustil Ján Greguš. Třiadvacetiletý záložník Patrik Mišák, který přišel do Baníku z Trenčína, na podzim uhranul ve slovenské i Evropské lize, kde se nejvíce předvedl ve dvojzápase s anglickým Hullem.

Díky tomu jej v přestávce lákal například francouzský Racing Lens, ale nakonec vyhrála nabídka Baníku Ostrava. „Chtěl jsem tam odejít, ale Lens začal mít finanční problémy, takže se to vyřešilo v podstatě samo. Jsem rád, že mohu být v tradičním klubu, jako je Baník, což určitě neberu jako krok zpět, byť s Trenčínem bych hrál o poháry," říká Patrik Mišák.

Jak se díváte na to, že byste měl převzít roli defenzivního štítu po Jánu Gregušovi?

(usměje se) Z mého pohledu nejsem v tomto okamžiku na tom tak, abych mohl hrát v zápase od začátku. Nejsem zdravotně úplně v pořádku. Jsem ale rád, že mohu v klubu, jako je Baník, být a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Nepočítáte tedy s tím, že byste měl figurovat v základní sestavě v prvních kolech jarní části?

Hlavně po fyzické stránce se na to necítím. Na začátku přípravy jsem vynechal mnoho zápasů i tréninků, takže se do toho dostávám pomalu. To, kdy nastoupím, je však na trenérovi.

S Jánem Gregušem se znáte z působení v mládežnických reprezentacích. Mluvil jste s ním o Baníku a o tom, zda vzít či nevzít nabídku z Bazalů?

Ano, psal jsem mu a ptal se ho, jak to tady funguje. A dostal jsem doporučení, že je to v pořádku. Neměl jsem problém sem jít.

Co říkáte na složení kádru Baníku? Jak jste do něj zapadl?

Myslím, že je tady řada výborných fotbalistů i dobrá parta, což je první předpoklad k úspěchu. Neměl jsem problém se začlenit. Tým určitě má na to, aby se pohyboval ve vrchních patrech tabulky, což věřím, že potvrdí.

Největším problémem Baníku bylo na podzim střílení branek. Dvanáct gólů v sítích soupeřů není bilance, kterou by se tým mohl chlubit. Co se z vašeho pohledu s tím dá dělat?

Myslím, že máme v týmu hodně kluků, kteří umí dát gól a vědí, jak na to. Jsou to v ofenzivě velmi dobří hráči s tím, že umí pomoci i obraně. Navíc trenér chce hrát útočný fotbal, takže věřím ve vyšší počet branek a větší spokojenost fanoušků. I proti Myjavě jsme měli dost šancí, ukázali jsme, že umíme hrát útočně, tak snad s tím nebudou problémy.

Zmínil jste zápas s Myjavou, který byl generálkou na ligu. Milan Baroš jej označil za nejlepší v přípravě. Co si myslíte vy?

Od chvíle, kdy tady jsem, tak byl určitě nejlepší. Na soustředění to nebylo herně ideální, ale proti Myjavě fungoval přechod do útoku i vytváření šancí. Já sám jsem měl snad tři, takže mě mrzí, že se nepodařilo je proměnit. Myslím, že to byl z naší strany dobrý fotbal a lidé mohou být spokojeni.

V Teplicích vás ale čeká o poznání složitější soupeř…

Určitě, Teplice mají svou kvalitu a navíc hrají doma. Zároveň ale věříme, že můžeme udělat nějaké body, což je náš cíl. Bude to náročný zápas, ale věřím, že jej zvládneme.

V zimě o vás projevil zájem i francouzský klub Racing Lens. Z jakého důvodu tento zajímavý přestup do Ligue 1 neklapl?

Je pravda, že jsem chtěl odejít. Klub hodně řešil přestupovou částku, Trenčín měl své požadavky, ale po čase vyplynulo na povrch, že Lens má finanční problémy. Byl jsem zklamaný, že to nevyšlo, ale měsíc nato jsem zjistil, že kvůli financím možná sestoupí do druhé ligy. Ve výsledku jsem rád, že to tak dopadlo.

Trenčín bojuje ve slovenské lize o poháry, Baník takové ambice pro tuto sezonu ještě nemá. Nevnímáte to jako krok zpátky?

Tuto otázku jsem dostal už mnohokrát, ale jak už jsem také několikrát řekl nevnímám to jako krok zpět. Je to česká liga, Baník má tradici, jsou zde dobří hráči, jsme na pátém místě a není důvod koukat na současnou situaci tak, že bychom mohli spadnout. Je třeba se dívat nahoru, mít co nejvyšší cíle a uvidíme.