Ostravanům nebylo po zápase do řeči. Hosté totiž vyrovnali 72 vteřin před koncem při power-play, aby v nastavené pětiminutovce rozhodli o dvoubodovém zisku v přesilovce.

„Dohromady můžu být spokojený jen s jednou třetinou. A to je málo. Ano, Zlín byl agresivní a hrál dobře, přesto to chtělo zápas prostě zvládnout. Při vedení 1:0 jsme měli samostatný nájezd a dvakrát jeli do čistého přečíslení dva na jednoho. Měli jsme to proměnit a nemuseli to bránit do posledních minut,“ řekl trenér Vítkovic Jakub Petr.

I on věřil, že si dobré výkony z přípravy přenese mužstvo i do ostré sezony. To se však zatím nekoná. Jediný vstřelený gól Zlínu vzhledem k posilám a pětiminutové přesilovce ze 45. minuty za stavu 1:0, je žalostně málo. „Šance jsme v utkání měli. Kolikrát jsme to tam měli hodit a umlátit to, jako první gól,“ litoval útočník Vítkovic Jakub Lev.

Extraligovou premiéru v novém působišti si po letním příchodu z Plzně do Ostravy představoval vyhlášený střelec jinak. „Chtěl jsem, aby byla vítězná. Bohužel. Ta pětiminutová přesilovka nám vůbec nevyšla, sehráli jsme ji špatně. Porážka mě mrzí. A taky to, že po mém vyloučení v prodloužení dal Zlín vítězný gól,“ kál se Lev.

Posílené mužstvo s ambicemi rvát se s těmi nejlepšími a dojít minimálně do čtvrtfinále tak hned na úvod ročníku narazilo. „Na obou stranách byla znát nervozita. I přesto jsme šli ve vyrovnané první třetině do vedení,“ připomněl Petr šťastný oblouček Zdráhala, který dostal během zápasu bolestivě a hned dvakrát pukem do obličeje.

Dvaadvacetiletý vítkovický odchovanec tak nakonec dohrával po odložení zakrvavených dresů číslo 25 a 82 s dvanáctkou. „A to byl šitý poprvé už ráno. Snad si to vybral do konce sezony a zranění už se mu budou vyhýbat,“ řekl gólman Vítkovic Patrik Bartošák, který si připsal 27 zákroků. Ani ty ale nakonec k výhře nepomohly.

„Jsem naštvaný. Zápas jsme měli vyhrát, získat tři body a dobře nastartovat sezonu. Bohužel máme jen bod a nejsme tam, kde jsme měli být. V kabině jsem hlasitý nebyl a nebývám. Od toho tam jsou jiní,“ dodal Bartošák, který si před dvěma týdny v Třinci odbyl premiéru v seniorské reprezentaci v rámci přípravného zápasu se Slováky.

HC Vítkovice Ridera – Aukro Berani Zlín 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Muž zápasu: Ro. Bukarts

Branky a nahrávky: 17. Zdráhal (Lev, Hrbas) – 59. Freibergs (Ro. Bukarts), 62. Šťastný (Matějíček, Ro. Bukarts). Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Szturc – Sedláček 5+DKU. Využití: 0:1. Diváci: 6371.

Vítkovice: Bartošák – Urbanec, Hrbas, Klok, Sloboda, Výtisk, Trška, Pužič – D. Květoň, Roman, Tybor – Olesz, Lev, Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Dej – Kurovský, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Zlín: Kašík – Nosek, Řezníček, Matějíček, Freibergs, Ferenc, Žižka, Horák – Ondráček, Sedláček, Veselý – Okál, Popelka, Kubiš – Ro. Bukarts, Šťastný, Ri. Bukarts – Fryšara, Kratochvíl, Illo. Trenéři: Svoboda a Hamrlík.