Samotná porážka 0:4 je prý jedna věc, hráče Baníku však mrzel i špatný výkon.

„Je to velké zklamání. Náš výkon nebyl takový, jakého jsme schopní. Zápas probíhal plně v režii Plzně. A já jí k tomu také hodně pomohl. Z mé strany to byl asi nejhorší výkon, co jsem v Baníku," řekl sebekriticky gólman s dvaceti ligovými starty, které si všechny připsal v dresu Baníku.

Před utkáním si na sebe tak trochu upletl bič, když prohlásil, že chce udržet proti obhájci titulu čisté konto. Místo toho ale dvěma chybami přispěl k porážce 0:4 a následně prohlásil, že to byl jeho nejhorší výkon v ostravském dresu.

„Je mi jasné, že to teď dostanu sežrat. Sice jsem prohlašoval, že chci čisté konto, ale zároveň jsem dodával, že vychytat nulu v Plzni se povede tak jednou za sto let. A to se potvrdilo," prohlásil Bárta, který byl po celé utkání neustále zaměstnáván ofenzivou soupeře. „Zpotil jsem se opravdu hodně," dodal.

Vyčítal si první (přímý kop Jana Kovaříka) třetí (střela Hořavy) inkasovaný gól. „U toho prvního tam byli dva exekutoři, takže to mohlo jít přes zeď i podél zdi. Kovařík to trefil krásně na zadní tyč, ale brankáři by se nemělo stávat, aby při přímém kopu dostal gól na svou stranu," prohlásil Bárta s tím, že měl střelu chytit.

Ještě více ho však mrzel třetí gól, při němž se nechal zaskočit odrazem míče od země. „Hořava vystřelil zpoza hráče a já měl zakrytý výhled, takže jsem nic neviděl. Pak to přede mnou ještě skočilo. Ale jednoznačně to byla moje chyba. Tohle bych měl chytat," dodal Bárta.

Ten byl také u toho, když Ostrava v březnu v Plzni remizovala 1:1. „Za těch pět měsíců získala Plzeň další zkušenosti, navíc posílila kádr a má ho teď hodně široký. Takže asi je lepší, než byla na jaře," zdůraznil Bárta. Sám označil Plzeň za jasného favorita na zisk mistrovského titulu. „Sparta ji může dohánět, ale myslím si, že v tomhle ročníku to bude mít velmi těžké. Plzeň je velmi produktivní, poráží soupeře o tři třídy, i v předkolech Ligy mistrů. Tady budou dostávat podobné výprasky i jiné kluby," dodal smířeně Bárta. Sám věří, že se debakl neprojeví na dalších výkonech Baníku v lize. „Už jsem to zmiňoval. Plzeň je výkonnostně někde jinde, my se musíme z porážky otřepat a poučit," dodal.

ČTK, ALEŠ UHER