Nováček držel s mistrem krok plnou hodinu. Pak se však projevilo, proč Pražanky v republice dominují. Baník prohrál 0:6, když pět branek inkasoval ze standardních situací.

Bez nervozity a zbytečného respektu vstoupily hráčky Baníku, podporované desítkami věrných fanoušků, do duelu s mistrem na rozlehlém strahovském Spartakiádním stadionu.

Zřejmě pomohlo burcování kapitánky Lucie Hlavenkové před zápasem: „Nesmíme se bát, hrát se dá s každým. Soupeřky musí cítit, že se nebojíme, klidně do nic zajeďme.“

Minuty nebylo znát, kdo je nováčkem nejvyšší soutěže a kdo mnohonásobným mistrem. Ostravanky pozorně bránily, dodržovaly taktické pokyny, ale…
Přišla první ze standardních situací a přímo z rohu první gól. Ani ten však Baník nesložil a především Tomisová v útoku nebojácně prorážela obranu mistrovského celku.

Poločas 0:1.

Zřejmě málokdo čekal, že by Baník tak dlouho odolával. Ocenil to i trenér Baníku Martin Krzikala. „Ano, s prvním poločasem jsem byl spokojený. Na premiéru to nebylo špatné,“ hodnotil.

Sparta již v úvodu druhé půle nasadila do hry i své nejlepší hráčky, které zatím zůstaly na lavičce. „To bylo sice zlomové, ale potěšilo mě, že Sparta musela poslat na hřiště to nejlepší, co má, aby utkání dostala pod kontrolu. Na tom se dá pro další zápasy stavět,“ uvedl Krzikala po utkání.

A právě to sparťanské nej duel rozhodlo. Hráčky Baníku propadly při hlídání soupeřek při standardních situacích a skóre se zvyšovalo. Zastavilo se na 0:6.

„Nenazval bych to propadákem,“ poznamenal kouč a doplnil: „Ale přál jsem si, abychom prohráli maximálně o tři góly. To by byl hezký vstup do první ligy.“

Podle něj se ve druhé půli ukázalo, v čem je největší rozdíl mezi první a druhou českou ligou. „V důrazu. My jsme se báli jít do soubojů, soupeřky jsme nepostrašili. Ony náš důraz nepocítily,“ uzavřel Martin Krzikala.

Domácí ligovou premiéru prožije Baník v neděli 29. srpna v Ludgeřovicích v utkání s pražskou Slavií.

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 6:0 (1:0)

FC Baník Ostrava: Pospíšilová – Michnová, Hlavenková, Blahová – Kaniová (65. Šoborová), Krzikalová – L. Schwarzerová, Antalíková (60. Stanjurová), Minolová (86. Sýkorová) – Šebestová (72. Marková), Tomisová.