Hosté, kteří jsou semifinalisty Poháru ČMFS, jemuž přikládají velkou důležitost, rozbouřili ligové vody podruhé. Dokázali vyhrát 3:0 na Letné se Spartou a v minulém kole vzali poslední šanci na ligový titul Slavii. Byly to však jediné dvě jarní výhry Severočechů.

Trenér Baníku Karel Večeřa věří, že dnes půjde o pohledný zápas. „Jsem zastáncem ofenzivního fotbalu, pokaždé jsem chtěl hrát na vítězství. Na naší hře je pozitivní to, že si umíme vytvořit šance, ne jako třeba Slavia v Jablonci.“ Baníku budou chybět dlouhodobě zranění Varadi s Neuwirthem, drobné potíže měli i další hráči. „Měli by být ale v pořádku, do přípravy se už naplno zapojil také Petr Vašek. Tonda Buček, který chytal naposledy ve Zlíně, je v pohodě. Kdo se postaví do branky, rozhodnou až poslední tréninky,“ řekl Karel Večeřa, který má však jasno ohledně dvojice útočníků.

„Nevidím důvod, proč něco měnit ve dvojici Magera, Střihavka, i když ještě přicházejí v úvahu varianty s Mičolou a Mišinským. Prosazovat se musíme kombinační hrou po zemi, nákopy by vzhledem k výšce a kvalitám jablonecké obrany asi naději na úspěch neměly. Musíme také častěji střílet,“ doplnil kouč Baníku.

Jeho jablonecký kolega Petr Rada bude postrádat kvůli zraněnému kotníku Loučku, pro něhož už sezona skončila, Kordula nenastoupí kvůli žlutým kartám.

 

Dnešní program 27. kola

17.15: Slavia Praha - Mladá Boleslav (ČT 2), 18.00: Baník Ostrava - Jablonec.