„Nekřičtě na něj, už to stejně nevrátí,“ uklidňoval mohutně protestující spoluhráče gólman Píšti Petr Liška. Harušťák se z penalty nemýlil a zajistil tak Staré Bělé tři body. Domácí byli přece jen o něco fotbalovější a jejich vítězství lze označit jako zasloužené. Píšť se na dostřel branky gólmana Růži dostávala jen sporadicky, hru zadních řad Staré Bělé totiž výborně dirigoval bývalý prvoligový fotbalista Alois Grussmann, většinu akcí pak sám rozjížděl i zakončoval další ostřílený „Vítkovičák“ Vlastimil Stařičný.

„Se třemi body jsem samozřejmě spokojen,“ usmíval se po zápase domácí trenér Jiří Hořínek. K penaltě se moc vyjadřovat nechtěl. „Těžko říci, jestli byla nebo ne. Takový je fotbal, někdy se to pískne, jindy ne. Dobře pro nás, že ji rozhodčí odpískal.“ Hořínek si pochvaluje přítomnost dvou nejzkušenějších hráčů v sestavě svého týmu – Aloise Grussmanna a Vlastimila Stařičného. „Jsou to velké osobnosti, kluci je berou. Oba hodně pracují pro tým, naše hra pak vypadá úplně jinak. I oni jsou určitě rádi, když si mohou zahrát.“

TJ Sokol Stará Bělá – TJ Slavia Píšť 1:0 (0:0).

Branka: 72. Harušťák z penalty. Rozhodčí: Klimek, 100 diváků. Stará Bělá: Růža – Harušťák, Grussmann, Polzer – Olbort, Plavi, Nenička, Komak, Malík – Stařičný, (90. Plonka), Škrkoň (87. Bittala). Píšť: Liška – Moric, Němec, Smolka, Kašný – Solich (80: Návrat), Jurečka, Zug, Krupa – Jiřičný, Jeziorski.

Alois Grussmann diriguje obranu

Překvapivě v obraně na postu stopera nastupuje v jedenáctce Staré Bělé nejzkušenější hráč Alois Grussmann. Bývalého vynikajícího fotbalistu Vítkovic nebo španělského Betisu Sevilla, který okusil i reprezentační dres, si přitom málokdo umí představit na jiném místě, než je střední záloha.

„Už mám své roky i zkušenosti, takže trenér mě staví dozadu, abych dirigoval obrannou fázi a vyhrával osobní a hlavičkové souboje. Přesně to mi sedí. Když to mužstvo potřebuje, mohu si i zezadu vyjet a rozehrát akci, jde o moment překvapení,“ vysvětluje dvaačtyřicetiletý hráč. Současný trenér druholigových Vítkovic se sestavě Staré Bělé objeví, jen pokud mu to čas dovolí. „Často ale hrajeme mistrák, nebo jezdím sledovat nejbližší soupeře. Asi budu nastupovat většinou jen doma, venku jsem hrál zatím jednou,“ pokračoval Grussmann, který před rokem aktivně kopal v Krásném Poli. „Pak jsem si dal půl roku pauzu a letos na jaře jsem začal ve Staré Bělé.“ V mužstvu hraje i další fotbalista ze zlaté vítkovické éry, čtyřicetiletý Vlastimil Stařičný. Jejich počet už se podle Grussmanna rozšiřovat nebude. „Asi tu s Vlastou zůstaneme sami, většina kluků chodí hrávat jen za starou gardu Vítkovic.“