Domácí mají ještě snahu dotáhnout se na dvojici z čela ligy, ale po remíze na Slavii ztratili bezprostřední kontakt s duem Sparta - Liberec a myslí spíše na to, aby udrželi pohárovou příčku. I k tomu bude potřebovat Baník porazit a prodloužit svou sedmizápasovou šňůru bez prohry. „Ve hře je ještě devět bodů, všechno se může změnit. Ale musíme porazit rozjetý Baník,“ komentoval vyhlídky svého týmu trenér Dušan Uhrin.

Baník se s jedinou porážkou řadí k nejúspěšnějším týmům jara. Mužstvo trenéra Karla Večeři je v současnosti už šest kol bez prohry a také proto zůstalo v boji o páté místo. Ostrava je před zápasem sebevědomá. „Chci, abychom hráli aktivně a snažili se Boleslavi vnutit náš styl hry. Strach ze soupeře rozhodně nemáme,“ řekl Večeřa.

 

Pravděpodobné sestavy:

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Dittrich, Matějovský, Abraham, Poláček (Sedláček) - Pecka, Kysela.

Baník: Buček - Klimpl, Cigánek, Bystroň, Čoupek - Rajtoral, Marek, Lukeš, Metelka - Střihavka, Magera.

Absence: Riegel, Nesvadba (oba zranění), Poláček (dnes DK) - Neuwirth, Varadi (zranění), Rajtoral (nejistý start), Řezník (ČR 19).