Juniorka Baníku má před sebou velký úkol: napravit dojem z absolutně nevydařeného podzimu. Tým tradičně patříval ke špičce MSFL, bohužel letos se zařadil mezi horší průměr soutěže. A tam mu to vůbec nesluší.

Mužstvo v průběhu sezony převzal František Mikulička, který by jej chtěl co nejdříve vytáhnout do klidných vod. „Máme poměrně úzký kádr, ale na druhé straně jsou tady jen kluci, kteří mají chuť bojovat a chtějí se dostat do áčka. Dali jsme přednost kvalitě a věřím, že se to vyplatí,“ řekl trenér rezervy Baníku František Mikulička s tím, že maximálně bude chtít využívat pomoci hráčů prvního týmu. „K tomu přece béčko slouží. U nás by se kluci z áčka měli rozehrát a chci, aby nám pomohli se záchranou,“ uvedl Mikulička.

Ve Znojmě si ovšem bude muset vystačit jen s mladíky, kteří s ním prodělali celou přípravu. Béčko totiž hraje ve stejnou dobu jako první mužstvo v Kladně. „S tím se nedá nic dělat. Přesto si myslím, že máme i tak kvalitní kádr,“ řekl trenér baníkovské rezervy, který by chtěl i nadále spoléhat na vynikající obranu. „Na podzim jsme dostávali málo branek, myslím, že v obraně jsme byli čtvrtí nejlepší. Zadní řada se nám sice rozpadla, protože Lisický s Pavlíkem odešli do druhé ligy. Ale měli bychom dokázat je nahradit,“ poznamenal Mikulička, kterého spíše trápí hra dopředu.

Juniorka na podzim dala jen sedmnáct branek a bilanci chce na jaře vylepšit. „Hodně si slibujeme od Jirky Böhma, který je nejlepším střelcem mužstva, a doplnit by ho měli mladí reprezentanti Přecechtěl s Vrtěm,“ dodal František Mikulička. Do branky počítá s Antonínem Bučkem, který ale o víkendu jede s áčkem. Sezonu tak začne chytat Ondřej Prepsl.