Nejlepší kanonýr ostravského Baníku z minulé sezony David Střihavka odletí dnes ve společnosti svého agenta Ondreje Chovance do Anglie, kde bude jednat se zástupci druholigového Norwiche o možném přestupu. Střihavka bral zájem do včerejšího dne vcelku chladně. „Soustředil jsem se na přípravu v Baníku. I když jsem byl na dovolené, tak se pořád psalo a spekulovalo, že už jsem ve Spartě a nevím, kde ještě. Nic z toho však nebyla pravda, se mnou se nikdo nebavil, a tak jsem dál zůstával v klidu,“ připustil Střihavka.

Zlom nastal v pondělí. „To jsem se dozvěděl, že mám odletět na jednání do Anglie. V úterý tam vyrážím a ve středu mě čeká setkání s představiteli klubu. Uvidíme, jak vše dopadne,“ poznamenal Střihavka. Odmítl možnost, že by ho v příštích dnech čekala podobná zkouška jako v zimě, kdy vyrazil do Watfordu. „To šlo o testy, a myslím si, že mi zrovna nepomohly. Proto jsem chtěl, aby to teď všechno probíhalo trochu jinak. Něco podobného jako ve Watfordu bych už neabsolvoval. Pokud mě klub doopravdy chce, tak si sedněme ke stolu, proberme věci ohledně případné smlouvy a záleží, jestli se dohodneme. Tak by to mělo probíhat i v Norwichi,“ míní Střihavka, který je sám zvědavý, jak velký bude mít Norwiche zájem.

„Co si budeme vykládat, i druhá nejvyšší soutěž v Anglii je o něčem jiném než česká liga, hraje se na vyprodaných stadionech. Každý z nás chce do ciziny, poznat novou kulturu a řeč, získat zkušenosti. Já to však přes koleno lámat nebudu. Pokud to nevyjde, budu dál v Baníku bojovat o svou šanci. Rozhodně nikam neutíkám,“ podotkl Střihavka, který v minulé sezoně nasázel 13 branek.

Pokud by zůstal v Ostravě, věří, že by na své výkony navázal. „Bude to znít možná sebevědomě, ale já věřím, že budu branky dávat dál. Pokud bych zůstal a kádr v Baníku se neoslabil, tak by to dokonce mělo být pro mě snazší. Věřím, že je v silách mužstva hrát v ještě vyšších patrech tabulky než v minulé sezoně. Samozřejměje to v případě útočníka hodně i o štěstí, ale jsem přesvědčen, že bych mu šel naproti. Mám za sebou tvrdou letní přípravu, věřím si,“ dodal Střihavka.