„Na našich výsledcích se bohužel projevuje nezkušenost mužstva, která nás stojí body, hlavně v zápasech venku. Situace v tabulce nám velí Opavu porazit, hrajeme doma a nic jiného než tři body nás nezajímá,“ burcuje vítkovický kouč Alois Grussmann. „Čeká nás velice těžký soupeř, který hraje v dobré formě. Opavu jsem viděl před týdnem proti Ústí a její výkon se mi hodně líbil. Věřím, že kluci na hřišti nechají duši.“

Grussmannovi dnes bude chybět dlouhodobě zraněný Derych, kvůli zánětu v patě nemůže hrát Jakus a otazník visí nad startem Švece, který prodělal chřipku. Už s Milanem Barteskou v základní sestavě jede dnes Opava do Vítkovic. Svěřenci Jiřího Nečka chtějí navázat na své předchozí výkony a opět bodovat.

„Nechceme naši šťastnou šňůru přerušit,“ pousmál se opavský kouč, který přiznal, že hříšník Barteska nastoupí v základu. „V hlavě mám několik variant místo koho Milan bude hrát,“ dodal Neček. Každopádně sestava Slezanů bude se zkušeným špílmachrem ještě ofenzivnější. „Mám raději hru dopředu. Pro diváky je určitě příjemnější sledovat pěkné akce než pouhé nakopávání,“ podotkl opavský trenér.

Program 20. kola - Pátek 6. dubna - 16.30: Vítkovice - Opava, Sobota 7. dubna - 10.15: Třinec - Olomouc B. 16.30: Jakubčovice - Bohemians, Hlučín - Hradec Králové, HFK Olomouc - Sokolov. Neděle 8. dubna - 10.15: Žižkov - Jihlava. 10.30: Blšany - Čáslav. 16.30: Bystrc - Ústí n. L.