Březnovou odvetu na Bazalech zahájil historicky první český pokus o celotribunovou kartonovou choreografii. Výsledek ale nebyl příliš zdařilý, byl totiž ovlivněn několika zásadními faktory. Šlo o premiéru, tudíž diváci ani nevěděli, co s kartony, ochozy nebyly zcela zaplněny a hlavně - na Bazalech v té době ještě nebyly sedačky, pouze lavice, na kterých je podobná akce několikanásobně složitější.

O čtrnáct měsíců později byl zápas s pražskou Spartou oslavou mistrovského titulu a Bazaly již měly za sebou hned několik monstrózních ultra produkcí. V mistrovské sezoně byla vrcholem právě kartoniáda z tohoto utkání. Šlo o mistrovskou korunu, letopočet „2004“ a státní vlajky z balonků po stranách.

V říjnu Sparta na Bazaly zavítala znovu a na sektorech "S" se rozzářil psacím písmem z kartonů vytvořený nápis „Baníček“. Právě tyto choreografie lze bezesporu označit za dvě nejpovedenější produkce historie českých ultras. V loňské sezoně již ostravští fanoušci bojovali s prázdnými ochozy, na kartonové představení museli zapomenout a přešli na velké kreslené plachty, kterými zakryli prázdná místa. Choreografie se dotkla hráčů, kteří v dresu Sparty ochotně zapomněli na klub, který je vystřelil na fotbalovévýsluní.

Také na pondělní zápas se ostravští ultras samozřejmě pečlivě připravují, ale nezbytně potřebují pomocnou ruku fanoušků. Aby chystaná choreografie klapla na jedničku, je nutné, aby v době předzápasového nástupu hráčů na plochu byl do posledního místečka zaplněn prostřední sektor S2. Baníkovský kotel vyzývá všechny nadšence z vedlejších ochozů, aby před zápasem pomohli a na chvíli zaujali místa na S2! Po nástupu hráčů se všichni mohou rozejít na svá obvyklá místa. Ostravský kotel za pomoc předem děkuje.