Poruba, která před začátkem jarní části krajského přeboru vyhlásila útok na postup, se v úvodních dvou kolech utkala se soupeři ze špičky a vydolovala jen jediný bod. O víkendu se navíc představila v Bohuslavicích a dostala pět branek.

„Byl to docela nešťastný zápas. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme bohužel jednou inkasovali. Po změně stran jsme soupeře přitlačili, ale dostali jsme druhý gól a sesypali jsme se. Předtím jsme měli ale dvě obrovské šance, a kdybychom je dali, bylo by to úplně jiné,“ posteskl si trenér Poruby Zdeněk Svatonský, podle kterého je tak vysoká porážka opravdu nespravedlivá. „Dostali jsme pět branek, a to vypadá hrozně. Ale takový rozdíl mezi týmy opravdu nebyl. My jsme se někdy až nesmyslně vrhali do útoku a soupeř toho dokázal využít,“ dodal kouč Poruby.

Týmu tedy začátek jarních odvet nevyšel, ovšem Zdeněk Svatonský to háže za hlavu. „Fotbal jde dál. Na čelo ztrácíme tři body, a to nic není. Bohuslavice minule dostaly pětku, teď pět branek daly a nikde není řečeno, že příště nemůžeme být tak úspěšní my,“ zůstává optimistický trenér momentálně pátého týmu soutěže.

Pohled na tabulku ukazuje, jak vyrovnaný letošní přebor je. Prvních pět celků stále zůstává ve hře o jediné postupové místo, a rozdíly mezi nimi jsou minimální.

V sobotu přivítá Poruba druhý Háj ve Slezsku, a pokud to s postupem myslí vážně, měla by vyhrát. „Už by asi bylo na čase, abychom naplno bodovali,“ usmíval se Svatonský. „Jsem přesvědčen, že jsme schopni uspět. Hráči jsou prozatím kompletní a měli bychom moci nastoupit v nejsilnější sestavě. Na hráčích je vidět, že už konečně chtějí vyhrát,“ dodal Zdeněk Svatonský.