Na mistrovství pojedou tři brankáři a dvacet hráčů do pole, podle všeho sedm obránců, osm záložníků a pět útočníků. V širším výběru nedošlo k žádnému výraznému překvapení, z obvyklých opor chybí jen liberecký záložník Tomáš Frejlach, který kvůli poraněnému kolenu přišel o celou jarní sezonu. Stejný problém vyřadil ze hry i ostravského záložníka Petra Tomašáka a jeho spoluhráče a útočníka Adama Varadiho. Do nominace se nedostal ani obránce Martin Knakal, kterému po přestupu z Plzně do řeckého týmu Škoda Xanthi na jaře chybělo herní vytížení.

Výběr do 21 let zahájí přípravu na Euro 28. května srazem v Nymburku. „Scházíme se hned po skončení posledního ligového kola a nejprve zjistíme zdravotní stav hráčů. Do 30. května můžeme ještě provést změny v závěrečné nominaci,“ uvedl Škorpil. Do základní skupiny na mistrovství Evropy čeští mladíci vstoupí 11. června proti Anglii, 14. června hrají se Srbskem a o tři dny později ji ukončí duelem proti Itálii.

Širší nominace reprezentace do 21 let

Brankáři: Buček (Baník), Kubásek (Sokolov), Švenger (Čáslav), Zlámal (Zlín),

obránci: Hubník (FK Moskva), Kadlec (Sparta), Kaufman (Teplice), Kladrubský (Č. Budějovice), Klein (Teplice), Kopic (Mladá Boleslav), Kučera (Sparta), Latka (Slavia),

záložníci: Holek (1. FC Brno), Hušek (Sparta), Janda (Slavia), Jirsák (Teplice), Kolář (Sparta), Kuncl (Brno), Pudil (Liberec), Rajtoral (Baník), Švec (Slavia), Volešák (Budějovice),

útočníci: Blažek (Liberec), Fillo (Plzeň), Holenda (Budějovice), Krbeček (Plzeň), Kysela (Boleslav), Papadopulos (Leverkusen), Rýdel (Olomouc), Táborský (Č.Budějovice).