„Začali jsme dobře. Měli jsme dvě tutovky a v obou případech je měl Vítkovský. Nejdříve nedokázal usměrnit dorážku z malého vápna a vzápětí neproměnil svůj únik. Obě akce byly opravdu gólové,“ kroutil hlavou trenér Petřkovic Václav Štverka, jehož mužstvo špatná produktivita nakonec stála body.

Domácí trpělivě vyčkávali a po změně stran trestali. „Vybrali jsme si dvakrát slabší chvilku při standardkách a bohužel jsme dostali dva góly. Háj z minima vytěžil maximum a má tři body,“ posteskl si Šverka. Jeho svěřenci tak spadli z vedoucí příčky na třetí místo za Bohuslavice a právě Háj, na lídra ale stále ztrácejí pouhé tři body.

„Prohráli jsme, ale těžkou hlavu si z toho nedělám. Stále opakuji, že na postup tu jsou jiné týmy. My takové ambice nemáme. Chceme prostě hrát pěkný fotbal, což se nám v Háji dařilo jen prvních pětačtyřicet minut. Stále ale zůstáváme v popředí tabulky a odstup je opravdu minimální. Takže můžeme být spokojeni. Porážka nás mrzí, protože byla zbytečná. Ale stane se,“ řekl kouč Petřkovic.

Po dvou utkáních se soupeři, kteří patří v krajském přeboru k těm absolutně nejlepším, teď čeká ostravský tým přece jen přijatelnější protivník. V sobotu přivítá Kobeřice, které naposledy nejtěsnějším rozdílem porazily poslední Vratimov. To je v tabulce vyneslo na desáté místo. „Budeme favorité a doufám, že nedojde k nějakému podcenění. Chceme navázat na úvodní zápas, napravit slabší chvilky z Háje a potěšit diváky pěkným fotbalem. Snad se to podaří,“ řekl Štverka, který je rád, že přebor je po letech tak vyrovnaný. „Na špici je pět mančaftů, které od sebe dělí jen pár bodů. A stejná situace je i dole. Vzhledem k tomu, že sestupovat můžou až čtyři celky, bude to opravdu boj. Nás může těšit hlavně to, že letos patříme do špičky a sestupové starosti se nás netýkají,“ dodal Václav Štverka.