Krajské fotbalové soutěže jsou letos vesměs vyrovnané, ale existují výjimky, které potvrzují pravidlo. A jednou takovou je I.B třída, skupina B, kde kralují Radvanice. V dosavadních sedmnácti kolech si připsaly sedmnáct vítězství a nezadržitelně se blíží postupu.O ten by je mohl připravit asi už jen nějaký nepředstavitelný výpadek.

O víkendu navíc mužstvo náskok ještě zvětšilo, když ve svém dočasném azylu ve Lhotce přivítalo druhou Dolní Lhotu. Avýsledek? 3:0. „Když si v pondělí někdo otevře noviny a uvidí tam ten výsledek, řekne si, že to bylo zcela jednoznačné. Ale musím před soupeřem smeknout, protože ta porážka pro ně byla dost krutá. Mají hodně kvalitní a zkušený tým, ve kterém je několik hráčů se zkušenostmi i ze druhé ligy. A ve středu pole nás dokázali místy přehrát,“ ocenil hru soupeře trenér Radvanic Ivo Müller, který si taky během své aktivní kariéry zahrál druhou ligu ve Vítkovicích.

Zápas s druhým celkem nakonec rozhodly standardní situace. „Kluky jsem už před zápasem upozorňoval na to, že by mohly být klíčem k úspěchu. A první dvě branky jsme dali právě po standardkách,“ uvedl trenér vedoucího týmu.

Díky vítězství získaly Radvanice v tabulce osmnáctibodový náskok právě na Dolní Lhotu a v posledních devíti kolech jim stačí udělat už jen devět bodů. „Jasně, že to máme spočítané. Ale já říkám, že slavit budeme až tehdy, když to budeme mít jisté. Máme obrovský náskok, a to svádí k laxnímu myšlení. A toho se musíme vyvarovat,“ uvedl Müller. A lze vůbec toto mužstvo ještě nějak motivovat? „Nebojím se, že by kluci nějak propadli nějakému přehnanému sebeuspokojení. Přece jen to jsou vesměs zkušení hráči a především nám jde o prestiž. Vyhráli jsme sedmnáct utkání v řadě a chceme soutěž ukončit bez porážky,“ vyhlásil radvanický kouč.

Krajské soutěže teď čeká náročný týden. Hraje se v sobotu, v úterý je na programu vložené kolo a o víkendu čeká na kluby další utkání. A v něm už Radvanice mohou slavit postup. „Čekají nás ale těžké zápasy. Nejdříve venku s Hlubinou a na svém hřišti se na nás chce každý vytáhnout. Ale nejzajímavější bude asi zápas proti Heřmanicím. Podle výsledků to vypadá, že na jaře hrají skvěle a bude to proti nim extrémně těžké. V sobotu pak hrajeme proti třetím Šilheřovicím,“ dodal k dalším utkáním Ivo Müller.