V Teplicích se blýskl především při šancích nejlepšího cizince ligy útočníka Džeka, kterého vychytal hned třikrát. Klíčový zákrok si ale schoval na 84. minutu, kdy zázračně vyrazil jeho střelu z malého vápna a hned z protiútoku Střihavka rozhodl o výhře Baníku.

„Hned mi blesklo hlavou, že už to nepustíme,“ radoval se Vašek, jehož tým se tak díky pokoření hranice 46 získaných bodů radoval z prémie 2,5 milionu korun. Vašek po utkání přiznal, že vidina finančního bonusu hnala jeho tým za výhrou. „Před utkáním bylo jasné, že tady musíme získat tři body, a na hřišti to bylo znát. Těší nás, že jsme ho zvládli jako mužstvo. Makali jsme jeden za druhého a všichni jezdili po zadku. V závěru se projevila i lepší fyzická kondice, protože jsme měli více sil, což nakonec i rozhodlo,“ poznamenal Vašek.

Jarní část ligy se jeho týmu vydařila a v tabulce druhé poloviny soutěže skončil ostravský tým na třetím místě. „O to více nás může mrzet horší podzim, ale na jaře jsme jasně ukázali, že máme skvělý tým,který se může měřit s těmi nejlepšími,“ podotkl Vašek, který věří, že pokud kádr zůstane pohromadě, může Baník v příští sezoně atakovat i vyšší příčky v tabulce. „Moc lepších týmů, než máme my, v lize není. Jasně, Sparta má tak široký kádr, že může postavit dvě jedenáctky, což je velká výhoda, ale i tak se s nimi dá hrát. O tom jsme se přesvědčili i v zápase na Bazalech. Máme dobrý tým, který toho může hodně dokázat.“ J

eho jarní výborné výkony v dresu Baníku ho potěšily z několika důvodů. Na podzim v Kladně by totiž nejraději zapomenul. „Moc jsem tam klukům nepomohl, byl jsem dvakrát zraněný a ještě mi to moc nešlo,“ vrátil se ještě k hostování. Na Bazalech ale ožil a v zimní přestávce si vybojoval post jedničky. „Nebylo to ale vůbec lehké, protože jsem dobře věděl, proč jsem v Baníku předtím skončil. Udělal jsem chybu ve Zlíně, a už se to se mnou vezlo,“ vzpomíná upřímně na rok starou minelu.

Na jaře ale i své největší kritiky přesvědčil, že se s ním musí počítat. „Určitě jsem strašně rád, že nám jaro vyšlo. To, že jsem k tomu přispěl i já, je takový bonus navíc,“ poznamenal Vašek, který své výkony věnoval přítelkyni Katce a hlavně dceři Kristýnce. „Obě mají na mých výkonech velkou zásluhu. Ono se mnou není někdy jednoduché vyjít,“ připustil Vašek, který se jako táta uklidnil. Z jeho proměny teď těží hlavně Baník. „Dceru i přítelkyni mám strašně rád, hodně proměznamenají, jsem rád, žejemám,“zakončil Vašek.