„Zápas mi vyšel. Podařilo se mi chytit několik velkých šancí. Taky bych chtěl ale poděkovat klukům, protože se mi za nimi chytalo výborně. Naše hra se proti minulým zápasům výrazně zlepšila," zdůraznil Bárta.

Sám připustil, že to byl asi jeho nejvydařenější zápas v kariéře. „A to hlavně proto, že jsme získali tři body. Už předtím jsem chytal několikrát vcelku dobře, ale my nevyhráli. Proto tenhle zápas řadím nejvýše," usmál se Bárta, který si pátou vychytanou nulu v sezoně schoval na ideální okamžik.

Baník má totiž nyní záchranu doslova na dosah. „Ještě nějaké body udělat musíme, nejlépe už nyní v Teplicích." Utkání si užíval i díky skvělým fanouškům, kteří v průběhu druhého poločasu opakovaně vyvolávali jeho jméno. Třiadvacetiletému odchovanci olomoucké Sigmy se to stalo vůbec poprvé v kariéře. „Nešlo to nevnímat a moc lidem děkuju. Bylo to hodně příjemné a ještě více mě to nabudilo. Doufám, že se mi bude dařit i nadále a já je ani příště nezklamu," řekl tradičně skromný Bárta.

Sám nechtěl moc rozebírat, který zákrok byl nejtěžší. „Ale asi to byla ta hlavička Wágnera do protipohybu v závěru utkání. Šlo to po zemi a já to jen rukou lehce zasáhl a míč šel naštěstí vedle," oddechl si.

Byl rád, že jeho tým po zpackaném zápase v Brně dokázal zabrat. „Bylo důležité, že jsme si vše v kabině vyříkali a vrátili se ke hře, která slaví úspěch. Výhra je pro nás hodně důležitá, moc jsme tyhle tři body potřebovali."