Už evergreenem zápasů Vítkovic se však stává, že ostravští fotbalisté mají slabší začátky zápasů, potažmo celé první poločasy. A utkání v Novém Jičíně tento fakt opět potvrdilo.

Domácí tým, který stále čeká na první vítězství na vlastním hřišti, načal cestu ke splnění tohoto cíle hned ve čtvrté minutě, když se střelou z hranice šestnáctky trefil Lokša. I v dalším průběhu první pětačtyřiceti­minutovky byli hostitelé lepší.

„Soupeř do nás od prvních chvil vletěl, byl živější a rychle se dostal do vedení. Myslím, že jsme nezvládali v mnohých momentech bránění, byli jsme u hráčů pozdě, čímž jsme jim dávali spoustu prostoru. S tím souvisel i fakt, že jeden z jejich útočníků se stahoval až do zálohy, díky čemuž vznikal ve středu hřiště přetlak a přehrávali nás," zdůvodnil nepovedený začátek trenér Tomáš Pohorelli.

Důležitý, možná zlomový moment nastal ve 40. minutě, když se prosadil vítkovický záložník Milan Lukáš. „Vyrovnání ještě před přestávkou bylo výborné. To nám hodně pomohlo. V kabině jsme si potom něco řekli a do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme rozhodnout a vyhrát," přiblížil Pohorelli.

Jeho svěřenci na nic po návratu ze šaten nečekali. V 51. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase Lukáš, na kterého vzápětí navázal Pilař. Touto povedenou čtvrthodinkou Vítkovice utkání prakticky rozhodly. Zvlášť když ještě čtvrtým gólem přispěl Stanovský.

„Soupeře jsme ve druhém poločase přitlačili, vyhrávali jsme osobní souboje, vycházely nám brejky a nakonec si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," poznamenal Pohorelli.

Stále se však musí on i jeho hráči zaměřit na úvody zápasů, které Vítkovicím v této sezoně moc nevychází. „Nevím, jestli to tak je, ale myslím si, že Jičín potřeboval vyhrát konečně doma. Od začátku do nás vlétli a nástup se jim povedl, když dali rychlý gól. Hráli lépe a byli více nažhavení," uvedl Tomáš Pohorelli.

„Když to vezmu ale celkově, tak jsem spokojený. Především s výsledkem, pochopitelně, ale také s hrou ve druhém poločase, za který musím všechny hráče maximálně pochválit. Výborně nám hrál střed zálohy, což je k úspěchu vždy klíčové," dodal trenér Vítkovic, které v sobotu na hřišti ve Staré Bělé čeká Lokomotiva Petrovice.

„Abych se přiznal, tak sám nevím, co čekat. Petrovice jsou silným soupeřem, hrají podobně jako my v horních patrech tabulky. Bude to o trpělivosti, a kdo udělá první chybu, bude to mít ještě těžší," prozradil na závěr Tomáš Pohorelli.

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 1:4 (1:1)

Branky: 4. Lokša – 41. Lukáš, 53. Kovařík, 59. Pilař, 70. Stanovský. Rozhodčí: Mojžíš – Kaloč, Bureš. ŽK: Švec, Hejdůšek, Molnár, Cigánek, Smolarčík – Pilař. Diváci: 120.

Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, Malina, Cigánek, Švancer – Kalich (55. Plešek), Molnár, Švec, Rybařík (63. Novotný), Smolarčík (73. Neumann) – Lokša. Trenér: Holub.

Vítkovice: Kovalík – Taraba, Prokeš, Pilař (82. Karlík), Dvořák – Lukáš (86. Jonek), Adam Hruzík, Kovář, Bystrý – Kovařík, Stanovský (75. Blucha). Trenéři: Pohorelli a Jakubek.