„Bylo mi tu fajn, prožil jsem tu krásných dva a půl roku. Měl jsem to blízko na stadion, rodině se ve městě líbilo. Jen mě mrzí, že jsme to v květnu nedotáhli do pohárové Evropy. Poznal jsem tu super kluky, bavilo mě to pod současným trenérským vedením,“ řekl ještě v Teplicích jednatřicetiletý záložník.

Nebudeme si nic nalhávat, o přestupu do Baníku rozhodovaly peníze, každý hráč je především profesionál.
Na podzim jsme se bavili s Teplicemi o nové smlouvě. Když bylo jasné, že se na Stínadlech nedohodnu, tak se mi ozvaly jiné mančafty. Po podzimu jsem začal jednat s Baníkem. Nabralo to rychlý spád a teď jsem připraven za něj bojovat.

Překvapilo vás, že zrovna Baník je vám schopen nabídnout tak luxusní smlouvu?
Překvapilo. Je vidět, že má zájem za každou cenu se zachránit, jde si za svým cílem. Takhle by to mělo být, takhle by se majitelé měli chovat, když se klub chce zachránit.

V Ostravě budete v pozici lídra…
Očekávám to, jsem na to zvyklý. Už mám svá léta, a čím je člověk starší, tím zodpovědnost víc přijímá. Do té role jsem vplul přirozeně, nebojím se jí. Sice je tam Milan Baroš, lídr kabiny, velká hrající legenda, ale počítám, že ta zodpovědnost bude i na mně. Těším se na to.

Milan Baroš řekl, že se na spolupráci s vámi těší. Co vy na to?
Že se na spolupráci s ním také moc těším. Sledoval jsem ho už jako malý kluk, teď s ním budu trávit každý den v kabině. V Teplicích jsem byl v kabině se Štěpánem Vachouškem, to je také velká osobnost, legenda, měl nádhernou kariéru. Těším se, že se zase budu moct učit od podobné legendy, od Štěpána jsem se toho hodně naučil.

A nekoukal jste přece jen ještě do zahraničí?
Mohl jsem to risknout a počkat ještě na nějakou nabídku, která by mi přišla v létě. Ale rozhodl jsem se pro jistotu. Jednání s Baníkem byla korektní, moc o mě stál, měl bych v něm mít dobrou pozici. Proto jsem se pro něj rozhodl a za tím si stojím.

Cíl je v Ostravě jasný…
Ano, zachránit ligu. Bude to hodně náročné, ale s tím už tam jdu. Nějaké zkušenosti s bojem o záchranu mám, není to nic příjemného, budeme muset každý zápas jezdit po zadku.