Asi mám podobný pohled jako většina fanoušků a odborníků, že rozhodl krátký úsek, kdy Tomáš Vaclík nejprve chytil tutovku soupeře, aby vzápětí na druhé straně dostal de Ligt červenou kartu. Přesto si ale myslím, že před tou šancí byl lehký faul na Kalase. Věřím, že VAR by to odhalil, a i kdyby z toho byl gól, sudí by ho neuznali. Samozřejmě i po vyloučení měli Holanďané kvalitu na to, aby ohrožovali naši branku.

Celkově jsem si myslel, že náš styl fotbalu se silným středem zálohy by mohl být proti favoritům úspěšný. Souček skvěle pomáhá i stoperům, kterým se před turnajem moc nevěřilo, ale teď se dostali do formy, pohody a odehráli výborný zápas.

Verner Lička.
Náš úspěch vždy vzešel z pekelné skupiny, připomíná expert Lička

Skvěle se zapojilo do šampionátu i nové trio. Ševčík několikrát uklidnil hru, podržel míč, nehnal se bezhlavě do útoku, Tonda Barák se také předvedl několika zajímavými věcmi. Vypíchl bych ale Kadeřábka, který zvládl těžkou roli levého obránce, což není jeho post, byť zkušenosti s ním má. Všichni tři podali výborný výkon, pomohli a myslím, že Jarda Šilhavý bude mít před čtvrtfinále zamotanou hlavu, koho tam dát.

Být to na mě, já bych tuto sestavu nechal. Minimálně tedy na levé straně. Ať tak, či tak, pro trenéra to jsou příjemné starosti.

Václav Svěrkoš, bývalý reprezentační útočník, nyní hráčský agent