V letošním roce pořádali dobrovolní hasiči z Pustkovce setkání hasičských praporů z celé Ostravy. K vidění tak bylo dvaadvacet praporů, které hasiči předvedli za doprovodu hornické kapely.

Výjezdová jednotka dobrovolných hasičů z Pustkovce je velmi aktivní. Pomáhá při dohašování požárů, odstraňuje stromy po vichřici nebo čerpá vodu při náhlých přívalech deště.

Členové jednotky vlastní osm pagerů. Tyto přístroje přijímají zprávy přímo z centra tísňového volání, a proto se ke svolání hasičů dnes téměř nepoužívají sirény.

Kozlův hasičský počin: HLASUJTE ZDE.

Všichni členové se také věnují požárnímu sportu a jsou v něm úspěšní. Družstvo dorostenců získalo v roce 1996 titul vicemistra republiky o tři roky později je překonaly dívky, které se staly nejlepšími v republice ve své kategorii, čímž všechny příjemně překvapily.

Každoročně v lednu pořádají Pustkovečtí tradiční hasičský bál. Konec masopustu slaví průvodem masek po obci a symbolickým zabitím kozla, které nazývají kozelelek. Na začátku dubna staví a na konci května kácí májku, symbol lásky a mládí. Začátkem jara připravují soutěž pro dětská hasičská družstva a koncem srpna pořádají jednu ze soutěží Extraligy České republiky v požárním útoku mužů a žen.

V letech 2001-2006 pořádali prestižní soutěž v běhu na sto metrů takzvané hasičské stovkování na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ