Nejvíce si Proskovičtí věří v takzvané dálkové dopravě vody. Cílem je v co nejkratším čase pomocí několika stříkaček dopravit vodu na místo zásahu.

Velké naděje vkládají do mladých hasičů, kteří každý týden trénují, aby co nejdříve dohnali své starší kolegy, což se jim možná brzy podaří. Letos obsadili třetí místo v hasičské soutěži konané právě v Proskovicích. Za nepříznivého počasí se hasiči scházejí v malé útulné klubovně, která je prozatím dostačující. „Pokud by se jednotka dále rozšiřovala, o což velmi stojíme, tak bychom se už neměli kde setkávat. Do stávající klubovny bychom se totiž nevešli," sdělil velitel sboru David Michálek.

Kozlův hasičský počin: HLASUJTE ZDE.

Proskovičtí dobrovolníci po dva roky fungovali jako likvidátoři obtížného hmyzu. Této činnosti však museli zanechat, protože podmínky, ve kterých pracují, jsou podle jejich slov značně nevyhovující. „Nemáme žádnou pořádnou hasičárnu, ale jen jakousi dvojgaráž, která je dobrá tak na sušení hadic. Nemůžeme se zde zdržovat po delší dobu, protože tam chybí topení i přívod teplé vody. Tohle všechno nám ztěžuje naši práci,“ shodují se Proskovičtí.
Podle hasičů stojí v cestě nové hasičárně elektrické vedení, které musí být umístěno do země, aby se mohlo začít stavět. „Tento problém by mohli vyřešit členové našeho obecního úřadu. Jejich pomoci jsme se však zatím nedočkali,“ nechali se slyšet Proskovičtí.

Stejně jako jejich kolegové z ostatních sborů se se střídajícími seúspěchy a neúspěchy účastní hasičských soutěží. Několikrát okusili, jaké to je stát na nejvyšších stupních vítězů. Soutěžní družstvo prošlo v letošním roce obměnou a tým se teprve dává do kupy.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ