Úvodních šest zápasů v sezoně mladší dorostenci z Ostravy prohráli. Pak ale po velkém boji udolali nedaleký Frýdek-Místek. „Spadlo to z nás. Tyto body jsou pro nás víc než důležité,“ přiznal patnáctiletý David Pavlišinec, jenž výhru Ostravy řídil deseti góly.

Čím to, že jste na první vítězství tak dlouho čekali? Jsou ostatní týmy o tolik napřed?

Ze začátku sezony jsme k zápasům nenastupovali nikdy v plné síle. Vždy nám chybělo několik důležitých hráčů základní sestavy. I já jsem chyběl v prvním důležitém zápase proti Karviné, jelikož jsem dal přednost závodům na Mistrovství republiky v atletice, na které jsem se kvalifikoval. Nechtěl jsem o tuto zkušenost přijít. Až od zápasu s Lovosicemi jsme začali nastupovat v plné síle, což šlo vidět i na hře, i když bodově jsme vyšli naprázdno. Některé týmy jsou napřed, díky hráčům, kteří hrají za dorostence už druhým rokem a jsou fyzicky vyspělejší. Náš tým má pouze dva hráče ročníku 2006, takzvané druhoročáky, ale je to zase výhoda pro příští sezonu.

Nad Frýdkem-Místkem jste vyhráli 36:35. Jaký to byl zápas? Co ho rozhodlo?

Zápas s Frýdkem-Místkem byl dramatický až do poslední sekundy. Nechtěli jsme body darovat zadarmo, ale to nechtěl ani Frýdek. Na obou stranách se dělaly chyby, ale bylo tam i hodně pěkných momentů. Zápas rozhodl začátek druhého poločasu, do kterého jsme se vrhli po hlavě. Po pár minutách jsme vedli o sedm branek a do konce hrací doby byl stav zápasu přikloněn na naši stranu, i přesto, že nás Frýdek dotahoval.

Vám zápas sedl na jedničku, dal jste deset gólů. Měl jste z utkání radost?

Náramnou. Zápas byl náročný a dal jsem do něj mnoho sil. Mně i spoluhráčům, i přes některé chyby, se povedl a dotáhli jsme ho do vítězného konce.

Loni jste hrál za starší žáky, teď jste v dorostu. Jak jste přechod zvládl?

Dorostenecká soutěž je naprosto jiná než ta v žácích. To, že je hra mezi dorostenci fyzicky náročnější, je jasné, ale hlavní rozdíl pociťuji v tom, že každé zaváhání je soupeřem okamžitě nekompromisně potrestáno. V hře se už nestačí spoléhat pouze na své schopnosti, ale musí se plnit před připravený herní systém naordinovaný trenéry. Přechod jsem ovšem nějak zvládl, i díky zkušenostem z minulé sezony, ve které jsem už za mladší dorostence hrál s vynikajícími hráči jako jsou Košťálci, Chobot a Prašivka, od kterých jsme se taky něco přiučil.

Taky už jste nakoukl do staršího dorostu. Je to velký skok?

Mezi mladším dorostem a starším dorostem je rozdíl, ve starším je hra ještě náročnější. Hráči jsou zde mnohem silnější a mají lepší rozhodovací schopnosti. Skok to rozhodně je.

Loni jste nastupoval i za krajský výběr Moravskoslezského kraje. Posunulo vás to hodně?

V krajském výběru Moravskoslezského kraje jsem se naučil mnoho nových, díky tréninkům, přípravným turnajům i Olympiádě dětí a mládeže. Zlepšilo mě to jako hráče a posunulo. Každá takováto podobná zkušenost mimo domovský oddíl je šancí rozšířit si obzor.