Porubě letošní sezona nevycházela podle představ. Tým místo play-off bojuje v zápasech o záchranu, ovšem taky v play-out první tři zápasy prohrál. Pak ale hráčky z Ostravy porazily Kynžvart a naposledy doma i 23:22 Plzeň.

„Vítězství bylo sice šťastné, ale zasloužené. Prakticky po celé utkání jsme byli ve vedení, ale nezkušenost nás opět stála zbytečné nervy. Naše hráčky však prokázaly obrovskou vůli a hlad po vítězství. Chtěl bych touto cestou před hráčkami smeknout, protože byla radost se dívat, jak se rvaly a jak oslavovaly každou vstřelenou branku a s jakou radostí pak oslavovaly naše vítězství,“ pochválil svůj tým trenér Jaroslav Hudeček.

Poruba je však v tabulce play-out stále poslední a na třetí Zlín ztrácí před vzájemným soubojem pět bodů. Přesto mohou hráčky Poruby slavit a mezi elitou si zahrají i příští rok.

Neporažený vítěz 1. ligy z Hodonína totiž postupuje přímo do nejvyšší soutěže a baráž se hrát nebude. Poruba tak mezi elitou zůstává.

„Devět českých zástupců a přímý postup. Složení MOL Ligy se pro nadcházející ročník 2023/24 změní, místo osmi českých zástupců si nejvyšší soutěž zahraje devět týmů. Složení slovenských klubů se aktuálně řeší a v nejbližší době o něm bude rozhodnuto,“ stálo v prohlášení Českého svazu házené.