Mladší žáci z Ostravy odehráli zápasy proti Frýdku-Místku (29:19) a Polance (30:33). „Byl to super víkend. Házená mě moc baví a vždy se moc těším na všechna utkání. Trenér nás dobře připravil," řekl Daniel Dyrčík.

Proti Frýdku-Místku jste vyhráli. Čím jste soupeře přehráli?

Proti Frýdku-Místku jsme mohli vyhrát už minule, ale nepovedlo se nám to, i když jsme v poločase vedli o sedm gólů. Tentokrát jsme se vyvarovali technických chyb a proměnili jsme vyložené šance. Více jsme chtěli, dařilo se mám jako týmu hlavně v obraně.

Co vám chybělo, abyste porazili i Polanku?

Polanku jsme mohli taky porazit už minule, ale dostali jsme gól v posledních vteřinách utkáni, byli jsme hodně zklamáni. V sobotním utkání jsme proti Polance udělali spoustu technických chyb a neproměnili vyložené šance, trenér měl málem infarkt. Pokud bychom neudělali tolik chyb, tak je porazíme.

Vám se víkend povedl na jedničku, dal jste 28 gólů. Byl to nejlepší víkend v sezoně?

Byl to můj nelepší výkon za celou dobu, co hraju házenou. Věřím, že ještě takových bude spoustu.

17 gólů proti Polance – už jste někdy odehrál lepší zápas?

Byl to nejlepší výkon, co jsem kdy zahrál. Zásluha na mých gólech však patří celému týmu, chyběl kousek a mohli jsme vyhrát oba zápasy.

Máte před sebou poslední dva zápasy. Co vás čeká potom?

O víkendu hrajeme v Kopřivnici, pokusíme se vyhrát oba zápasy. Pak se už moc těším na Polanka Cup. No a po prázdninách jdu ke starším žákům. Chtěl bych poděkovat trenérům mladších žáků Sokola Ostravy za jejich trpělivost při tréninku, protože to s námi nemají moc jednoduché.

Máte nějaký házenkářský vzor nebo sen?

Chtěl bych jednou hrát za českou reprezentaci a házenou se živit. Můj házenkářský vzor je Mikkel Hansen. Ale i u nás v Sokolu Ostrava máme hodně dobré trenéry a hráče, vždyť v roce 2022 vyhrál mladší dorost mistrovský titul.