V domácím dresu se blýskl hattrickem Martin Bartek. Za stavu 2:3 na zápasy se nyní přesouvá série do Ostravy. Šestý duel startuje ve vítkovické ČEZ Aréně v neděli v 18.10 hodin.

Hned od úvodního buly se musely Vítkovice pořádně ohánět. Běžela teprve druhá minuta, když Šindelář s vypětím všech sil likvidoval už třetí nebezpečnou střelu perníkářů. Hostující náhradník si poradil i s bekhendem Koláře.

Pardubice zcela ovládly první třetinu. Ostravany mačkaly i díky čtyřem přesilovkám jako citrón a místy si vytvořily až drtivý tlak. Šindelář dělal v brankovišti, co mohl. Nestačil pouze na Bartekovo doklepnutí parádní přihrávky Somíka.

Z ničeho nic mohly Vítkovice po ojedinělém výpadu srovnat a zmrazit namlsané fanoušky v aréně. Kolouch prostrčil na Štefanku, který stál neatakován tváří v tvář Růžičkovu. Svůj bekhend však mezi tři tyče nenasměroval.

„Záměr byl dobrý. Myslím, že jsem to střílel dobře. Gólmana bych překonal, protože místo tam bylo. Bohužel to letělo nad branku. Není k tomu co dodat,“ klopil oči zkušený slovenský forvard, hájící barvy Vítkovic.

Po přestávce Vítkovice výrazně ožily a domácí převaha se vypařila jako pára nad hrncem. Szturc si dojel vlastní švih z levého kruhu a snažil se nacpat před Růžičku do zakončení. Pardubická obrana však hrozící nebezpečí odvrátila.

Perníkáři už zdaleka tolik nezlobili. Na první výraznější šanci ve druhé třetině čekali dlouhých jedenáct minut. K nelibosti zvedajících se Vítkovic ji využili. Střelu Borera od modré tečoval Elkins a vzal hostům vítr z plachet.

Ještě hůř to s hosty vypadalo poté, co našel Benák z vlastního obranného pásma na modré číhajícího Koláře, kterého fauloval Sedlák. Sudí neváhal s nařízením trestného střílení ani vteřinu. Kolář zvolil bekhendový blafák a uspěl.

Kdo z vítkovických fanoušků ještě věřil v obrat, přestal doufat po 43 vteřinách třetí části, kdy zvýšil na rozdíl čtyř branek Starý. Následně hráli hosté téměř minutu přesilovku pět na tři, ale ani tuto výhodu neproměnili v kontaktní trefu.

Vítkovicím nebyl přán ani čestný úspěch. V klasické početní výhodě orazítkoval Sloboda levou tyč. V pohodě hrající Pardubice v doprovodu červeno-bílé mexické vlny přidaly ještě dva góly. Zasloužil se o ně Bartek, který zkompletoval hattrick.

Perníkářům se opět podařilo zastavit elitní vítkovické komando Ujčík, Burger, Jan Káňa. Osobní pardubická obrana na kapitána Burgra, od kterého se nehne provokatér Rákos, zatím přináší ovoce.

„Vnímám to. Dva zápasy jsme se neprosadili. Uvidíme, jestli něco vymyslíme. Kolikrát se stane, že se za střídání ani nedotknu puku. A když se nehraje tolik s pukem, tak se nehraje dobře,“ vykládal Jiří Burger.

„Dneska ale bylo úplně jedno, kdo byl na ledě. Pardubice nás přehrávaly. Bylo všechno od všech špatně,“ dodal vítkovický kapitán. „Vůbec jsme se nechytili, byli jsme dneska trapní,“ nehledal výmluvy Štefanka.

Východočeši se po jasné výhře 6:0 ujali vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 a vybojovali si mečbol, který budou moci proměnit už v neděli. Šesté utkání je na programu od 18.10 hodin v ostravské ČEZ Aréně.