Jednačtyřicetiletý ostřílený útočník skončil po šesti letech v extraligových Vítkovicích a momentálně se připravuje v prvoligové Dukle Jihlava, kam se vrátil po osmnácti letech.

Na tom by nebylo vůbec nic zvláštního. Problém je ale v tom, že ostravskému klubu náleží podle regulí Asociace profesionálních klubů (APK) tabulkové odstupné. V případě Ujčíka jde o 314 tisíc korun. Vítkovice ale stále peníze na účtu nemají, přestože Ujčík už odehrál za Duklu přípravný duel proti Pardubicím, ve kterém dokonce přispěl gólem k výhře 5:2.

„Za dvacet let, co dělám do hokeje, jsem takovou věc nezažil," zlobí se generální manažer Vítkovic Petr Husička. „Pokud by se Viktorovi něco stalo, Jihlava by se okamžitě stáhla s tím, že už o něj nemá zájem. A to by pochopitelně platilo i u ostatních mužstev. Tím bychom přišli o odstupné, které nám náleží a na které máme podle regulí právo," pokračuje Husička.

Vítkovicím dává za pravdu také ředitel extraligy Josef Řezníček, podle kterého se start, byť jen v přípravném utkání, považuje již za působení v klubu.

„Poslali jsme oficiální dopis na svaz, aby došlo k potrestání Dukly Jihlava. Není to nic proti Viktorovi. Nastoupil ale do přípravného zápasu, aniž by byl dohodnutý transfer s Jihlavou. A to se nám prostě nelíbí," dodal Petr Husička.