Účastník mistrovství světa v roce 1999 se k mužstvu připojí v neděli, kdy Vítkovicím začne příprava na ledě. Prusek toho na posledním angažmá v Rusku moc nenachytal, v lednu si totiž poranil přitahovač stehenního svalu, s nímž laboroval téměř až do konce sezony.

"Jednání s Martinem trvalo poměrně dlouho, protože měl i jiné nabídky. O to jsme spokojenější, že jsme se nakonec domluvili," řekl ČTK generální manažer klubu František Černík.

Vítkovice si nyní vydržují dvojici zkušených gólmanů, kteří jsou zvyklí plnit roli týmových jedniček. Prusek i Pinc se s rolí dvojky budou smiřovat sotva, ale podle Černíka nemá Pruskův příchod signalizovat možný odchod Pince. "Zatím to je nastaveno tak, že bude chytat brankář s lepší momentální formou," uvedl Černík.

Prusek za Vítkovice chytal naposledy před třemi lety během výluky v NHL, ale tehdy se mu návrat příliš nevydařil a klub jej v závěru sezony dokonce vytrejdoval do Znojma. V nejslavnější lize za Atlantikem nastoupil v dresu Ottawy a Columbusu k 57 zápasům.

Bývalý dlouholetý vítkovický brankář je už sedmou letní posilou celku, který má v nadcházející sezoně odčinit letošní neúspěch v podobě neúčasti v play off. Před Pruskem už smlouvy v klubu podepsali obránci Pavel Trnka (Plzeň), Jiří Heš (Trenčín) a útočníci Viktor Ujčík (Oulu), Ivo Prorok (Litvínov), Radim Hruška (Kometa Brno). Úvodní čtvrtinu extraligy ve Vítkovicích před odchodem do Švédska odehraje i ostřílený slovenský forvard Róbert Petrovický.