Útočník Vítkovic Petr Hubáček závěr minulé sezony strávil v Bernu a vybojoval s ním stříbrné medaile. Na turnaj se těší i z toho důvodu, že si proti svému bývalému celku zahraje. „Jsou opravdu silní. Neřekl bych, že jsou doma neporazitelní, ale na svém ledě jen výjimečně ztrácejí body. Chtěl abych, aby náš nedělní zápas byl takové finále. Opravdu bych je rád porazil,“ uvedl po příletu Hubáček.

V Bernu jste strávil závěr minulé sezony. Hodně se mluví o atmosféře, kterou tady fanoušci dokáží vytvořit. Mohl byste to přiblížit?

Neřeknu nic nového, ale byla tady vždycky výborná atmosféra. Spousta lidí tvrdí, že Bern má nejlepší fanoušky v Evropě. Na ligu tady chodí pravidelně patnáct šestnáct tisíc diváků a hrát před takovou kulisou je obrovský zážitek. Věřím, že diváci přijdou i na přípravné zápasy tady na turnaji.

PostFinance Arena je hodně specifická. Jednak celá jedna strana je jen na stání a tribuny jsou hodně strmé. Akustika je vynikající a i to asi přidává atmosféře…

Samozřejmě na takovém stadionu vytvoří dobrou atmosféru už jen pár stovek lidí a co teprve, když je vyprodáno. Mají tady dvanáct tisíc míst na stání a ty, když se zaplní, to je rachot. Jsem rád, že jsem hrál za Bern a ne za jejich soupeře, protože ti se tady musejí opravdu bát. Je to prostě obrovská výhoda pro domácí tým.

Bern před play-off mohutně posiloval a většina hráčů se po sezoně vrátila do svých klubů. To byl i váš případ. Je dnešní Bern hodně jiný než za vašeho působení?

Díval jsem se na soupisku a je tady asi pět šest změn oproti loňsku. Jinak ten kádr zůstal stejný. Mají opravdu skvělý mančaft, který tvoří jednak zahraniční hráči a pak místní Švýcaři. Vždyť tým tvoří základ švýcarského nároďáku a myslím, že pět kluků bylo na posledním mistrovství světa.

Akce v Bernu je vyvrcholením přípravy. Ta byla letos podle slov mnoha hráčů hodně tvrdá.

To byla, a i proto jsem rád, že jsme tady. Příprava je každý rok stejná a jednotvárná. Nechci říct, že mě to nebaví, ale není to to pravé ořechové. Turnaj je příjemné zpestření a je dobře, že jej absolvujeme. Zvykneme si na mnohem vyšší tempo a doufám, že to dobře dopadne.

Mužstvo přes léto posilovalo. Je silnější?

Tak to bezesporu. Je sice ještě předčasné mluvit o nějakých ambicích - každý alibisticky řekne, že play-off je základ a pak se uvidí, ale mě nebaví hrát okolo desátého místa. Já chci medaili.