Hokejisté Vítkovic přiletěli do Bernu ve čtvrtek odpoledne a okamžitě z letiště zamířili do haly na první trénink. Mnohem složitější cestu na turnaj Innova Trophy má ale za sebou brankář Marek Pinc, který ve středu nastoupil za reprezentaci proti Německu.

„Po zápase jsem se rychle sbalil a jel rovnou do Ostravy. Tam jsem přijel po půlnoci, v jednu jsem šel spát a už kolem deváté jsem zase vstával a v jedenáct jsme letěli sem,“ popsal svou anabázi ostravský brankář. Ten se během cesty musel ještě zastavit v Brně, kde na něj přes hodinu čekal autobus s maséry, kustody a fanoušky. Tam předal svou výstroj a do Ostravy už jel jen nalehko. Ovšem po porážce od Německa neměl zrovna dobrou náladu.

„Sehráli jsme poměrně nepovedené utkání, kdy jsme sice vedli 2:0, ale pak jsme přestali hrát, byla nějaká oslabení, dali jsme si vlastní gól a čtvrtou branku jsme dostali do prázdné. Moc nám to nevyšlo,“ zlobil se Marek Pinc, který na prvním tréninku v Bernu přece jen cítil únavu. „Samozřejmě jsem z toho auta trošku unavený, ale to se poddá. Teď jsem se na tréninku zpotil, na hotelu jsem si dal jídlo, vyspal jsem se a pomalu se to poddává. Do prvního utkání budu zcela v pohodě.“

V pátek 31. srpna večer mužstvo odehrálo první zápas turnaje proti Langnau. Zápas ale skončil až po uzávěrce. Soupeře zná Pinc velmi dobře. Poté, co Vítkovice vypadly z play-off, dohrával sezonu ve Švýcarsku a proti Langnau nastupoval v baráži. „Znám je velmi dobře, vždyť jsem proti nim v minulé sezoně hrával skoro měsíc. Jsou dopředu velmi dobří, ale hoří jim to vzadu. Věřím, že je porazíme,“ řekl k úvodnímu utkání Marek Pinc.

V sestavě trenéra Miroslava Fryčera už není moc otazníků, nejvíce tak fanoušky zajímá, kdo z dvojice Prusek - Pinc bude chytat. „Každý odchytá jeden zápas. Asi bych měl začít já a zítra chytat Puťa. Ale uvidíme, jak to trenér nakonec rozhodne,“ přemýšlel Pinc.

Bern je proslavený svými fanoušky a halou, která má většinu míst ke stání a diváci v ní dokáží vytvořit parádní atmosféru. Marek se ale byl podívat na úvodní duel turnaje mezi domácím celkem a Hamburkem a nejenom on byl zklamán. Hala, která vypadá jako velká stodola, byla poloprázdná a diváci o sobě nedávali příliš vědět.

„Ta hala nevypadá nic moc, ale je tady spousta míst na stání, a když se to tady nacpe, může tady být opravdu skvělá atmosféra. Snad na nás přijde dost lidí. I když - byl jsem se podívat na první zápas a trochu mě ta návštěva zklamala,“ dodal Pinc.